BTC : 64298 ₺ ETH : 1678 ₺ XRP : 1.415 ₺ LTC : 310.5 ₺ USDT : 6.852 ₺ XLM : 0.6374 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Düşüş dönemlerinde bile Bitcoin HODL etmek için 5 önemli gerekçe

Düşüş dönemlerinde bile Bitcoin HODL etmek için 5 önemli gerekçe

Düşüş dönemlerinde bile Bitcoin HODL etmek için 5 önemli gerekçe
0
huobi_koinmedya

Bitcoin HODL etmek için beş sebep. BTC’deki son düşüş, ayı momentumunu ve Bakkt’ın getirdiği hayal kırıklığını unutun. İşte size BTC HODL etmek için beş önemli gerekçe.


Bitcoin HODL etmek için 5 önemli gerekçe

Bitcoin piyasası Haziran’daki yaklaşık 14 bin dolarlık zirvesinden şu an 8 bin dolara kadar geriledi. Peki, bu durumda ne yapılabilir. Bir seçenek satmaksa, diğer seçenek ise HODL. İşte size HODL için beş derekçe.

1 – Her zamankinden daha güvenli

Geçen ayın sonlarında, uzun süredir devam eden yatay seyre rağmen, Bitcoin hash oranı ilk defa 100 kentilyon değerini gördü.

26 Eylül’de ise Bitcoin saniyede 108 kentilyon hash oranını yakalayarak, yeni bir rekor kırdı. Peki, bu neden önemli? Çünkü bu veriler, BTC ağının her zamankinden daha güçlü ve güvenli olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

Bitcoin HODL etmek için beş sebep. BTC’deki son düşüş ve ayı momentumunu ve Bakkt’ın getirdiği hayal kırıklığını unutun. İşte size BTC HODL etmek için beş önemli gerekçe.

Bitcoin hash oranı grafiği

Eylül 2018’den bu yana Bitcoin hesaplama gücü olan hash oranı neredeyse iki katına çıktı. Söz konusu dönemde bu rakam saniyede 55 kentilyon hash olarak görünüyordu.

2 – 7 trilyon dolardan fazla değer taşıdı

Var olduğu kısa süre boyunca, Bitcoin 7 trilyon dolardan fazla değer taşıdı. Bunların 3.2 trilyon doları geçen seneye ait.

koinmedya_brave

Bu veriyi daha iyi anlamanız için şöyle bir örnek verelim. Japonya ve Almanya’nın GSYİH’sının toplamı da 7 trilyon dolar ediyor.

3 – Madenciler 14 milyar dolar kazandı

Coin Metrics’in Ağustos’ta sağladığı verilere göre, Bitcoin madencileri ağı güvenli tutmak karşılığda 14 milyar dolardan fazla para pazandı.

Bu miktarın büyük bölümü son iki yıla ait. BTC’nin faaliyetinin ilk 8 yılı için ise madencilere ödenen toplam miktar 5 milyar dolar ediyor. Bütün göstergeler, madencilik kârının 2020 yılında 15 milyar dolara ulaşacağına işaret ediyor.

4 – Bitcoin’in büyük ROI’si

Bitcoin fiyatı düşüş trendinde olabilir. Bu yine de BTC’nin bu yıl bütün diğer varlıkları geride bıraktığı gerçeğini ortadan kaldırmaz.

Bitcoin, petrol, altın ve hisse senetlerini geçerek, sadece altı ayda kocaman bir yüzde 268’lik yatırım dönüşü (ROI) kaydetti.

5 – Bakkt’ın başlaması hala tarihi bir olay

Bitcoin, New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan tarihi sayılabilecek bir onay aldı. Bakkt hala düzenlenmiş bir borsada fiziksel Bitcoin ödemeler ile vadeli işlemler sunan ilk şirket.

Bakkt’ın başlaması ile birçoğu kurumsal yatırımcıların BTC’ye akın akın geleceğini bekliyordu. Ancak bu olmadı. Yine de zaman geldiğinde bu yaşanacak. Yaşandığında ise Bitcoin için aşırı boğa etkisi yapacak.

Kaynak