BTC : 83301 ₺ ETH : 2850 ₺ XRP : 1.887 ₺ LTC : 360 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5868 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi YAM sahneye çıktı, ortalık karıştı!

DeFi YAM sahneye çıktı, ortalık karıştı!

DeFi YAM sahneye çıktı, ortalık karıştı!
0

DeFi YAM sahneye çıktı. YAM, deneysel ve topluluk destekli algoritmik bir stabil coin. Ortaya çıkmasından saatler içinde çılgınlık derecesinde akına uğradı. Şu an platformun güvenlik denetimlerini geçmeyen akıllı sözleşmelerinde 100 milyon doların üzerinde varlık var.


DeFi YAM sahneye çıktı, çılgınlık daha da alevlendi

Her ne kadar kripto piyasası şu an bir miktar düşüş yaşasa da öyle görünüyor ki DeFi çılgınlığı durmak bilmiyor. Buradaki yeni trend algoritmik stabil coin YAM. Likidite çiftçiliği yapanlar hızla bu stabil coine milyonlarca dolar akıttı.

80 dolarlık bir stabil coin?

YAM bir algoritmik stabil coin ve dinamik arza sahip. Yani tokenin fiyatını 1 dolarda tutmak için YAM arzı piyasadaki koşullara göre gerektiğinde daralıyor gerektiğinde de artıyor. Temeldeki fikir Ampleforth’a benzer. Ancak uygulanması biraz farklı.

İlgili – DeFi çılgınlığı devam ederse ChainLink fiyatı kaça çıkar?

koinmedya_brave

Yeni ortaya çıkan bu projenin bir Twitter hesabı ve Medium üzerinde de tek bir makalesi var. Ayrıca çok da basit kullanıcı ara yüzü. Öyle görünüyor ki mevcut koşullarda başarılı olmasına bunlar yetmiş.

DeFi YAM sahneye çıktı. YAM, deneysel ve topluluk destekli algoritmik bir stabil coin.

Likidite bu platforma akın ederken, YAM token avı da başlamış oldu. Bundan dolayı şu an 80 dolardan işlem görüyor ve buradaki akıllı sözleşme projelerinde 100 milyon dolardan fazla değer kilitlenmiş durumda.

YAM her şeyin üzerinde değer kazandı

YAM’da yaşanan bu yükselişin sebeplerinde biri olarak DeFi topluluğunun pervasızlığı görülebilir. Ancak yine de YAM’ıne esnek arz modeli de buradaki tokene olan ilgiyi körüklüyor olabilir.

Bir Chainlink topluluğu üyesi ChainLinkGod.eth (@ChainLinkGod) ise yaşananlar ile ilgili Twitter üzerinden şunları söylüyor: “DeFi alanında şimdiye kadarki en acayip gün yaşanıyor. Yam Finance 6 saat içinde kilitli varlıkların toplam değeri olarak 0 (sıfır) dolardan 170 milyon dolara uçtu. Buradaki çılgınlığı ise sadece 10 günde kurulan ve hiçbir güvenlik denetiminden geçmeyen protokole para yatıran ahmaklar körüklüyor.”

İlgili – Binance flaş YFI coin listelemesi fiyatı uçurdu – YFI Bitcoin’i geçer mi?

Yukarıdaki tweette de belirtiliyor. YAM proje ekibi de açık bir şekilde kullanıcılara akıllı sözleşmelerin denetimlerden geçmediğini belirtiyor. Sonuç olarak dikkatli olunmasını istiyorlar. Ayrıca bu tokenlerin açık piyasadan alınmaması ile ilgili de uyarıyorlar. Benzer bir durum Ampleforth’ta görülmüş ve bireysel yatırımcılar zarara uğramıştı.

Kaynak

Etiketler:
Total
0