BTC : 86816 ₺ ETH : 3185 ₺ XRP : 2.177 ₺ LTC : 420 ₺ USDT : 7.363 ₺ XLM : 0.7634 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi platformu Waves yeni ortağı Band Protocol ile daha güçlü

DeFi platformu Waves yeni ortağı Band Protocol ile daha güçlü

DeFi platformu Waves yeni ortağı Band Protocol ile daha güçlü
0
huobi_koinmedya

Son günlerde yaşanan Merkeziyetsiz Finans açılımlarına DeFİ platformu Waves de katıldı. Waves, Band Protocol ’un oracle hizmetlerinden destek alacak.


DeFi platformu Waves Band Protocol ile daha güçlü

Son dönemde Chainlink’in gösterdiği performans ve açılımlar göz dolduruyor. Chainlink, 2020 yılında üst üste tüm zamanlarının rekorunu (ATH) yeniledi ve 6.50 doları gördü. Chainlink yazının kaleme alındığı saatte 6.26 dolardan işlem görüyor. Belki ilerleyen günlerde Chainlink’ten yeni ATH müjdesi alacağız.

Chainlink’in bu başarısında sunduğu oracle hizmetlerinin katkısı büyük. Bu alt yapısı ile Chainlink, offchain (blockchain dışındaki verileri) verileri blockchain’e aktarabiliyor. Farklı blockchain’leri entegre edebiliyor. Chainlink’in bu altyapısından birçok firma ve blockchain destek alıyor. En son Çin’in resmi blockchain’i BNS de Chainlink’ten destek aldığını açıkladı. Chainlink, son yaşanan DeFi çılgınlığında da karşımıza çıkıyor. Çünkü Chainlink birçok DeFi platformuna oracle hizmeti sunuyor.

Chainlink’in konumuzla ne alakası var?

koinmedya_brave

Chainlink oracle hizmeti desteği veren tek firma değil. Bu konuda Chainlink’e yeni rakipler çıkıyor. Bu rakiplerden birisi de Band Protocol. Şimdilik Band Protocol, Chainlink kadar popüler olmadı ama doğru projelerle ve hamlelerle yükselme rampasına girebilir. Bir DeFi platformu olan Waves, Band Protocol’den oracle hizmeti alacağını duyurdu.

Band Protocol’den yapılan açıklamaya göre BAND, Waves ekosistemindeki DeFi ve Web 3.0 uygulamalarına oracle hizmeti sunacak. BAND hem ölçeklendirme hem de chain güvenliği konusunda Waves blockchain’ine destek sunacak.

Band Protocol’un BAND token’ı CoinMarketCap’te 130’uncu sırada işlem görüyor ve 41 milyon dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip. Waves haberinin etkisi ile bugün fiyatlarında %12’lik bir değer artışı yaşanıyor. Band, 1 Nisan 2020’de 28 cent’ten işlem görüyordu. Yazının kaleme alındığı saatte ise 2 dolardan alıcı buluyor. BAND, 2.5 ay gibi kısa sürede değerini 7 kattan fazla arttırdı.

DeFi platformu Waves yeni ortağı Band Protocol ile daha güçlüKaynak

koinmedya_brave