BTC : 79707 ₺ ETH : 1.752 ₺ XRP : 43.02 ₺ LTC : 7.729 ₺ USDT : 328.2 ₺ XLM : 0.2266 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Dark Web Bitcoin hakkındaki negatif düşünceleri pekiştirdi

Dark Web Bitcoin hakkındaki negatif düşünceleri pekiştirdi

Dark Web Bitcoin hakkındaki negatif düşünceleri pekiştirdi
0

Dark Web Bitcoin için olumsuz bir imaj olsa da suç ve dark web etkinliği kripto alanında her zaman büyüktü. Son zamanlarda ortaya konan rakamlar özellikle son üç yılda bu etkinliğin katlanarak arttığını  gösteriyor.


Dark Web Bitcoin arenasında

Bitfury tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre – bir bitcoin teknoloji firması –  Dark Web’de kripto etkinliğinin son üç yılda yüzde 300’den fazla arttığını ifade etti.  Ayrıca, bu rakam sadece 2020’de yüzde 60’tan fazla arttı.

Rapor, Dark Web  oyuncularının bu yılın birinci çeyreğinde bitcoin birimlerinde çeyrek milyar dolardan fazla işlem yaptığını gösteriyor. Bu, 2017’de kazanılan 87 milyon dolarlık rakama göre son derece yüksek.

İlgili yazı için bakınız: Interpol Dark Web’te Bitcoin’in izini takip edecek

koinmedya_brave

Dark Web alanındaki Bitcoin aktivitesinin kendisi, son aylarda gittikçe daha fazla kişinin kirli işlerini yapmak için altcoinlere yöneldiğine de işaret ediyor. Rapor, hem Litecoin hem de yarı anonim özelliklere sahip Monero gibi varlıklar için popülerliğin arttığını gösteriyor. Artık Dark Web kripto kullanıcılarının en büyük hedeflerinden ikisi Litecoin ve Monero.

Rapor ayrıca bu noktada şu ifadelere yer veriyor:

Alınan ve gönderilen Bitcoin kullanımındaki bu düşüşler, darknet varlıkları tarafından altcoin kullanımının artan popülaritesinden kaynaklanabilir.

Güvenlik önlemleri

Zaman geçtikçe, kripto para birimi borsaları ve ilgili işletmeler tarafından daha fazla güvenlik önlemi uygulandı. Çoğunlukla, borsalar, ticaret platformları ve diğer işletmeler, KYC gibi protokollerle yasadışı ve / veya cezai davranışları azaltmak için tasarlanmış para aklama karşıtı protokolleri uyguluyor.

Ancak bu hamleler bile etkinliğin kendisini caydırmak için pek bir şey yapmadı. Bunun yerine, oyuncular sadece işlerini halletmek ve sahip olduklarını gizlemek için daha “özel” önlemlere başvuruyorlar. Ek olarak, şimdi Monero’yu daha sık kullanmaları, Bitfury’ye göre, koinin izlenmesi oldukça zor olduğu için ciddi bir sorun yaratıyor. Firma Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve tüm ERC-20 tokenlarını çevreleyen etkinliği izleyebilir, ancak Monero genellikle başka bir hikaye ortaya koyuyor.

İşleri gizlice halletmek

Monero adı genellikle korsanların Cryptojacking denen yöntemle bir kişinin bilgisayarını veya cihazını bilgisi veya rızası olmadan madencilik  faaliyetlerinde öne çıkıyor. Oradan, kripto para birimlerini (tipik olarak Monero) çıkarabilir ve kişinin elektriğini kullanarak büyük bir kazanç sağlayabilirler.

dark web bitcoin

Bitfury, bazen mikser koinlerini çevreleyen aktiviteyi de ortaya koyabilmekle birlikte, bunun asla bitmiş bir durum olmadığını yorumladı. Mikser koinleri, işlemleri ve kripto gruplarını birlikte karıştırmak için çalışır, bu da onları izleyebilecek herkesi engellemek için işlem verilerini izlemeyi ve bozmayı zorlaştırıyor. Dark Web Bitcoin etkinliği bakalım ilerleyen zaman dilimlerinde nasıl bir veri ortaya koyacak.

Kaynak

Etiketler: