BTC : 60300 ₺ ETH : 1378 ₺ XRP : 1.326 ₺ LTC : 291 ₺ USDT : 6.839 ₺ XLM : 0.4447 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Craig Wright Bitcoin’leri Kleiman ailesine ödeyemedi. Şimdi ne olacak?

Craig Wright Bitcoin’leri Kleiman ailesine ödeyemedi. Şimdi ne olacak?

Craig Wright Bitcoin’leri Kleiman ailesine ödeyemedi. Şimdi ne olacak?
0
huobi_koinmedya

Sahte Satoshi, Craig Wright, mahkeme huzurunda Kleiman ailesi ile vardığı anlaşmayı tek taraflı bozdu. Craig Wright Bitcoin’leri Kleiman ailesine finansal gerekçelerle ödeyemeyeceğini açıkladı.


Craig Wright Bitcoin’leri ne yaptı? 1,1 milyon adet Bitcoin’den bahsediyoruz

Bitcoin SV’nin CTO’su Craig Wright, eski ortağı Kleiman’ın ölümünden sonra ortağının ticari haklarını ve beraber kazdıkları Bitcoin’leri zimmetine geçirmekle suçlandı. Bu durumu Kleaiman ailesi mahkemeye taşıdı ve mahkemeyi Kleiman ailesi kazandı. Mahkeme, Craig Wright’ın zimmetine geçirdiği Bitcoin’ler ve ticari hakların yarısını Kleiman ailesine devretmesi yönünde karar verdi. Craig Wright ve Kleiman’ın 2014 yılı öncesinde birlikte 1,1 milyon adet Bitcoin kazdığı iddia ediliyordu. Mahkemenin 550 bin adet Bitcoin’i Kleiman ailesine devretme kararı sonrasında Bitcoin için kıyamet senaryoları yazılıp çizilmeye başladı. Kleiman ailesi 550 bin adet Bitcoin’i muhtemelen satacak ve Bitcoin büyük bir dump ile karşı karşıya kalacak.

Lütfen Bkz: Yok artık! Satoshi Nakamoto, Craig Wright’tan kopya çekmiş

Mahkeme geçtiğimiz Ağustos ayında dosyayı görüşürken Craig Wright, ortağı David Kleiman’ın ölümünden sonra kazılan Bitcoin’lere teknik sebeplerden dolayı ulaşamadığını iddia etmişti.

koinmedya_brave

Mahkeme Ağustos ayında Craig Wright ve David Kleiman ortaklığı ile elde edilen Bitcoin’lerin Kleiman ailesine devri için taraflar arasında bir uzlaşının sağlanmasını talep etti. Mahkeme huzurunda sağlanan uzlaşıya göre Wright ödemelere Kasım 2019’dan itibaren başlaması bekleniyordu. Ancak dananın kuyruğu koptu ve Craig Wright, Kleiman ailesi ile sağladığı uzlaşıyı bozdu. Wright, finansal gerekçelerden dolayı ödemeyi yapamayacağını belirtti.

Şimdi mahkeme süreci tekrardan başlayacak. Sürecin nelere gebe olduğunu bekleyip göreceğiz.

Sonuç olarak karşımıza iki durum çıkıyor: Ya gerçekten Craig Wright 1,1 milyon adet Bitcoin’e ulaşamıyor, ya da Craig Wright ayak oyunları ile Kleiman ailesine Bitcoin’leri devretmek istemiyor.

Kaynak

koinmedya_brave