BTC : 83311 ₺ ETH : 2895 ₺ XRP : 1.893 ₺ LTC : 366.4 ₺ USDT : 7.604 ₺ XLM : 0.5912 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Çin Bitcoin hakkında yönünü belirleyemiyor

Çin Bitcoin hakkında yönünü belirleyemiyor

Çin Bitcoin hakkında yönünü belirleyemiyor
0

Çin Bitcoin hakkında hakkında yönünü belirlemekte kararsız kalıyor. Çin’in önde gelen ve etkin devlet destekli resmi yayın organı olan Xinhua (Yeni Çin) haber ajansı Bitcoin ve Blockchain hakkında bir makale yayınladı.


Çin Bitcoin hakkında kararsız

Çin Bitcoin hakkında hakkında yönünü belirlemekte kararsız kalıyor. Çin’in önde gelen ve etkin devlet yayın organı olan Xinhua (Yeni Çin) haber ajansı Bitcoin ve Blockchain hakkında bir makale yayınladı.

Makalenin başlığı şöyle: Bitcoin blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması. Şimdilik gayet başarılı görünüyor. Ancak, eğer malzemeden çalınırsa, yemek ağızda acı bir tat bırakır.

koinmedya_brave
china bitcoin push
Bitcoin hakkında Xinhua makalesi

Makale, Bitcoin’in karakteristik özelliklerini ve son on yıldaki esnekliğini açıklıyor.  Sino Global Capital CEO’su Mattew Graham, makaleyi Batı dünyasına tercüme ederek tweetter aracılığı ile duyurdu.

Graham, Bitcoin madenciliği (mining), sınırlı arzı ve “Nasıl Çalışır” başlığı altında ayrıntılı olarak açıklıyor. Ancak, makale ihtiyaçları karşılama konusunda geçmişe hala takılmış görünüyor. Haberde, Bitcoin’in anonimliğini ve merkeziyetsizliği gibi konuların suçlulara bir fırsat oluşturduğunu söylüyor.

Halen, Bitcoin ödemelerinin en önemli kullanım alanları, karaborsa ve “darknet” işlemleridir.

Dahası, Bitcoin madenciliğine karşı “patlayıcı enerji tüketimi” argümanını yükseltiyor. Makale, “üretim ve madencilik çok fazla enerji tüketiyor” saptamasında bulunuyor.

Ayrıca, ilk on maden havuzunun temel bir analizi ve merkezin olmamasıyla ilgili sorularını da gündeme taşıyor.

Makaleye göre:

En büyük 10 maden havuzunun toplam işlem gücü, toplam işlem gücünün %75’ini oluşturuyor.

Son ve en önemlisi olarak, Bitcoin özünde, “Bitcoin sadece bir demet veridir” ve “fiyatının istikrarını sağlamak zor” diye açıklıyor.

Onlara göre, son 100 yılda, insanlar altın ve gümüşten uzaklaştı, çünkü yasal bir para birimi çok daha istikrarlı ve denetlenebilir.  Devlet para birimi “ulusal egemen kredi ile desteklendiğinden,” net bir şekilde değer kaybetmez veya sağlıksız oynaklık gösteremez.

Bu nedenle, Bitcoin’in Blok zincirinin başarılı bir uygulaması olarak kabul ederken, dijital para birimini onaylıyor gibi görünüyor.  Blok zincirinde olan Çin Dijital Para birimi, devletin güvencesiyle birlikte, bir değişim aracı olarak Bitcoin ile aynı özellikleri sunacak.

Bitcoin’i kabul etme ya da rekabet etme tercihinde, Çin, Bitcoin’e kısıtlama getiremediğinden onunla rekabet etmek için hareket ediyor gibi görünüyor.

Kaynak

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın.