BTC : 79203 ₺ ETH : 1.734 ₺ XRP : 43.2 ₺ LTC : 7.716 ₺ USDT : 323.1 ₺ XLM : 0.224 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ünlülerden Şok Bitcoin Yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ünlülerden Şok Bitcoin Yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ünlülerden Şok Bitcoin Yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler
0

Bitcoin yorumları eğer dünyaca tanınmış kişilerden geliyorsa çok önem arz ediyor. Bakalım Bitcoin ile ilgili olarak, dünyaca ünlü finans uzmanları ne düşünüyor ? 

 Ünlülerin Bitcoin yorumları

Bitcoin yorumları  özellikle 2017 yılındaki meteorik BTC fiyat artışının ardından dikkat çekmeye başladı. Lider kripto para, Aralık 2017’de, 1000 Dolar’dan, 19.000 dolara, sadece 1 yıl gibi kısa bir zamanda ulaştı.

2018 ise, kripto para yatırımcıları için ”kayıp yıl” olarak kayıtlara geçti. Birçok yatırımcı kripto paraya olan ilgisini bu dönemde kaybetti. 2019 yılında ise 14,000 dolara kadar yaklaşan BTC 2020 ye yaklaşırken değer kaybı yaşadı ve 10,000 dolar seviyesine geri geldi. 2020 başlarında Mart ayına kadar pozitif bir görünümde olan piyasada 2020’nin başından beri göreceli bir fiyat artışı var.  Martta yaşanan düşüşten sonra fiyat toparlanma aşamasında ve kendisini pandemi tehlikesinden korumaya çalışıyor gibi görünüyor. Yakın da bir boğa piyasası başlama olasılığı da kuvvetli .

Uluslararası gündemde pandemi olayından sonra bir düşüş yaşayan ve Mayıs ayı başlarında toparlanma yaşayan kripto para piyasası şu sıralara iki arada bir derede sanki. BTC aşağı mı gitsem yukarı mı gitsem karar verememiş durumda. Bir kaç gün önce yaşadığı kayıpları telafi edebilecek mi? Ünlüler Bitcoin yorumları  ile BTC hakkındaki düşüncelerini paylaşmışlardı. Biz de onların bir kısmını ele aldık.  Bitcoin fiyat yorumlarına bakmadan önce Bitcoin’i anlamak için ”Bitcoin nedir? Diğer paralardan farklı olan özellikleri nelerdir?” makalesini okumanızı tavsiye ederim.

koinmedya_brave

Brian Kelly bitcoin yorumları

 CNBC kanalının uzman Bitcoin yorumcusu Brian Kelly,  bir süre önce katıldığı bir programda Bitcoinin yarılanmadan sonra daha nadir bulunan bir varlık haline geldiğini daha yukarılara gideceğini söyledi.

Yarılanmadan sonrası

Kelly konuşmasında yarılanmanın nasıl çalıştığını  ve dolaşımdaki Bitcoin miktarı için ne anlama geldiğini tüm detayları ile anlattı. Madencilerin ürettiği miktarın yarıya düştüğünü vurgulayan Kelly, yarıya düşenin fiyat değil üretilen bitcoin miktarı olduğunu ve bazı analistlerin bunu yanlış anladığını ekledi. Ayrıca stok akışı modeline dayanarak Bitcoinin altından daha az bulunur hale geleceğini de söyledi Kelly. Bu durumun ise fiyatı daha da arttıracak bir özellik olduğunun altını çizdi.

2012 ve 2016 yıllarındaki yarılanma olaylarında Fiyatın son sürat koştuğunu belirtiyor Kelly. Aynı zamanda Analist PlanB de aynı görüşte. 

Independent gazetesi Bitcoin yorumları

Dünyaca ünlü İndependent gazetesi   yarılanma öncesi yayınladığı bir makalede Bitcoinin 2017 zirvesine gönderme yaparak yarılanmanın yaklaştığını  ve bir rallinin başlamakta olduğunu yazıyor.

Gazete tüm kripto piyasasının bu yarılanmayı beklediğine vurgu yaparak bunun ardından Bitcoinde bir patlama yaşanacağını belirttiler. Yaşanan salgının kripto piyasasının kısa süreliğine etkiledeğinden dem vurmuştu gazete.

Kripto piyasası çok volatil bir piyasa olduğu için yatırımcılara uzun vade yatırımlar öneriyor gazete. Gazetenin  yarılanma sonrası tahmini şöyle:

Mayıs ortalarında 18,375,000 bitcoin üretildi.O zamandan sonra madencilerin ödülleri yarıya indi. Yeni BTC üretmek daha da zor artık.

Bazı uzmanlara göre bu olay bitcoin fiyatına kısa vadede dip yaptıracak çünkü aynısı daha önce yaşandı.Peki ya bazı madenciler bu zorluğa ayak uydurmak için Bitcoinlerini satmaya devam ederlerse. Artan arz fiyatı önemli oranda aşağı çelecektir diyor gazetenin Bitcoin sorumlularından Don Wyper.

” O zaman önceki yarılanmalarda bitcoin fiyatı roketlemişti bana göre uzun vadede daha yüksek bir değere çıkacaak çünkü bitcoin şu anda hak ettiği değerin altında”

Benzer bir görüşte Coincorner’dan Danny scott’dan geliyor. Scott da kimsenin bitcoin fiyatının hemen artmasını beklememesini söylüyor

” Önceki iki yarılanmada fiyat üç veya dokuz ay içinde zirve yaptı, stok akışı modeline  bakarsak  12 veya 18 ay içinde Bitcoin fiyatının 100,000 dolar bölgesine geldiğini görebiliriz.”

Bitcoin yorumları ve çeşitlilik

Geçen süre zarfında, Birçok Bitcoin yorumunun tutarsız ve verimsiz olduğuna şahit olduk. Bitcoin’in farklı bir dünyası var. Kısa vadeli Bitcoin yorum  tutarsız olsa da, uzun vadeli tahminlerde tahminlerin sağlıklı olduğu yönünde ortak bir kanaat var. Bitcoin değer deposu olma yolunda, emin adımlarla ilerliyor. Analist PlanB bu konuda yeni bir tahminde bulunarak BTC’nin bir ralliye başlamak üzere olduğunu söylüyor.  Analist yaklaşan yarılanma olayının diğer yarılanmalarda olduğu gibi ilk 1-2 yıl içinde fiyatı 10 katına çıkaracağını söylüyor.

Bitcoin insanoğlunun hayatına girdiği andan bu yana tartışmaların odağında oldu. Dünyaca ünlü, herkesin takdirini kazanmış uzmanlar, yatırımcılar ve tanınmış kişiler Bitcoin ve kripto para ile ilgili yorumlar yapmaya başladılar. Kimisi Bitcoini övüp göklere çıkarırken kimisi hiç olumlu yaklaşmıyor. Bu görüş ayrılıkları da insanları ikileme sürüklüyor. Son derece farklı Bitcoin yorumları yapanların dünyaca tanınmış kişiler olması da çok ilginç. Bakın kimler bu konude nasıl bir yaklaşım içinde?

  Finans uzmanlarından kısaca Bitcoin yorumları

“Bitcoin protokolü herkesin güç yetirebileceği, kendi kendini düzenleyen bir ödeme ağı olarak çok güçlü bir değere sahip. Buradaki teknoloji herkesin herkese istediği kadar miktarda parayı  çok küçük bğr miktar ücretle gönderebilmesini sağlıyor.Bitcoin internet gibi, sınırları ortadan kaldıran bir devrim ve yenilik. İnternet ile bilgi engellerini nasıl ortadan kaldırdıysak, Bitcoin ile de mali engelleri kaldırıyoruz.

Bitcoin yorumları
Dan Roseman

 ” Merkez bankalarının kontrolünden uzak bir kripto para, merkeziyetsiz ve ulusal paralara güvenlerinş kaybedenler için bir tasarruf  aracı.  Ancak Bitcoinin arzında tek kontrol unsuru var o da mandenciler. Bitcoinin arzı sadece madenciler yoluyla mümkün olabiliyor. Bu da büyük bir soruna yol açabiliyor. Öncelikle elde ettikten sonra bitcoin biriktirmeyi düşünüyorlar. Bu bitcoin volatilitesini en büyük endeni.  Bilindiği kadarıyla kazılan bitcoinlerin % 25’i piyasaya girmedi bile. Bu sorunu çözmenin tek yolu madencilerin çıkardıkları Bitcoinleri diğer kriptolarla takas etmelerini zorunlu kılmak. Yoksa volatilite bitcoinin potansiyelini öldürecek ve bir grup madenci bitcoin arzının kontorlünü elinde tutacak. O zaman merkez bankasından daha iyi diyebilir miyiz.?

Bitcoin yorumları
Jake Mann
Editor, Insider Monkey Website | Twitter

“Ben bir mali planlayıcı olarak müşterilerime yatırım için Bitcoin tavsiye etmem. Kısa tarihi boyunca bitcoin volatil fiyat hareketleri ile ve asıl bir değere sahip olmaması ile bu konuda güvenle tavsiye edeceğim bir yatırım aracı değil. Asla bir yatrım olarak Bitcoini düşünmem ama bir kavram olarak evet. Çok güzel bir şey. Küresel çapta bir kripto para olarak, küresel ticareti kolaylaştırabilir. İşlem ücretlerini düşürebilir. En iyi tarafı bir merkezden yönetilmediği için hükümetlerin manipülasyonundan uzak.  Sınırlı azr nedeniyle enflasyon en az seviyede tutulabilir.”

Bitcoin yorumları
Phillip Christenson
CFA, Phillip James Financial Website | Twitter

” An itibariyle Bitcoin bir sanal ve merkeziyetsiz bir kripto para ve mal ve hizmet alımında kullanılabiliyor. Her hangi bir hükümet,şirket ya da organizasyon tarafından desteklenmiyor. Gerçekten global çapta yasal bir düzenlemeye tabi olmayan bir para. herhangi bir vergilendirilmesi yok. Bazı hükümetlerin bu konuda teşebbüsleri olsa da başarıya ulaşmadı.”

Bitcoin yorumları
Braden Perry
Partner, KENNYHERTZ PERRY LLC Website | Twitter

“Sınırları olmayan, kimseye engel koymayan bir para birimi düşünün hem de hükümetler kontrol edeemiyor. Bence dünya geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak merkeziyetsiz ve halk tarafından kontrol edilen bir para birimini kullanmaya hazır. Ama evet,Bitcoinin daha alacağı çok yol var.  Hem benimsenme oranının artması gerekiyor hem de tüm herkese hitap edebilmesi için daha basitleştirilmesi gerekiyor.

Bitcoin yorumları
Robert Lons
Co-founder of BitcoinWebHosting.net Website | Twitter

 Olumsuz Bitcoin yorumları yapanlar

Önce ”Sıfırcı Hoca” lardan başlayalım, ne dersiniz? Bitcoin hakkında negatif bakış açısına sahip kişiler arasında, Joe Davis, Bill Gates, Kenneth Rogoff var. Bu üçlünün Bitcoin yorumları ve Bitcoin tahminleri hakkında konuşacağız. Elbette daha popüler ”BTC düşmanları” var. Ancak bunların bir kısmını zaten biliyorsunuz.

Joe Davis’in Bitcoin yorumu : Otur, sıfır !

Joe Davis, bildiğiniz gibi ünlü bir Ekonomist. O’nun Bitcoin yorumu, neredeyse diğer BTC eleştirmenlerinin yorumları ile aynı. Kısacası BTC fiyatını, ‘spekülatif ‘, ‘ manipülatif ‘ olarak değerlendiriyor. Ayrıca O’na göre BTC  bir para değil. Joe Davis’in söyledikleri bizi çok tatmin etmese de, Vanguard‘ın yatırım stratejisi başkanı olduğundan, açıklamaları oldukça etkilidir.

Bitcoin yorumları
Joe Davis’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri olumsuz

“Bitcoin para birimi mi? Bitcoin fiyatının sıfıra vurması, benim için oldukça yüksek bir ihtimal. ” Joe Davis.

Joe Davis, Bitcoin’in fiyat oynaklığı nedeniyle, zayıf bir değer deposu olduğu görüşünde. İnsanlara yalnızca denenmiş ve gerçek yatırım araçlarına yönelmesini tavsiye ediyor.

Geleneksel yatırım şirketleri ve bankaların muhafazakar bir tutum sergilediği her kes tarafından bilinir. Ancak Goldman-Sachs gibi para fonlarının, Bitcoin’in potansiyelini araştırdığını ve zaman zaman Bitcoin hakkında yorum yaptığını kripto medyasından okuyoruz.

Bill Gates’den Bitcoin yorumu: Benden de kaldın! Sıfır!

Bill Gates’in Bitcoin yorumu ise gerçekten çok ilginç. Teknoloji devinin başındaki isim: ‘ Bir varlık sınıfı olarak hiç bir şey üretmiyorsunuz ‘ ifadesini kullanıyor. Bitcoin’e yatırım yapmayı, saf ve aptalca buluyor. O’na göre kolay yoldan para kazanmak yok, bu nedenle bu teorinin kısa süre de çökeceğine inanıyor.

Bitcoin yorumları
Bill Gates’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri de olumsuz

Gates, kabul etmese de para evrimleşiyor. Gates, Bitcoin’in patlayacağı görüşünde, ancak ne zaman ”sıfırlanacağı” hakkında tarih vermiyor.

Kenneth Rogoff’ın Bitcoin yorumu: 100 dolarlık bir emtia

Kenneth Rogoff, diğerlerinin Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri göz önüne alındığında kısmen insaflı sayılır!

” Bitcoin şimdi değilde 10 yıl sonra piyasaya girmiş olsaydı, şu anki değerinin çok altında olurdu. Dolayısıyla 10 yıl sonra Bitcoin 100 bin dolar olmaya yakın değil. 100 Dolar daha mantıklı.” Kenneth Rogoff.

Bitcoin yorumları
Rogof’un Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri, varlığın kısa bir zaman sonra çökeceği yönünde.

Rogoff’un Harvard Üniversitesi profesörü ve Uluslararası Para Fonu eski başkanı olması, açıklamalarının kripto para piyasasında ses getirmesine neden oldu.

Rogoff, Bitcoin’i eleştirirken ‘‘Temel olarak, kara para aklama ve vergi kaçırmaktan başka bir işe yaramıyor. Bu faaliyet alanları dışında, Bitcoin’in kullanım alanı oldukça sınırlı” eleştirisi yapıyor.

 Olumlu Bitcoin yorumları! Bitcoin değeri hakkında olumlu düşünenler

Diğer yandan Bitcoin’e inanan, BTC fanatikleri var. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Thomas Lee, Max Keizer, David Drake, Bobby Lee, Jeet Singh, Vinny Lingham, Mayer Mayer, Tim Draper, Cameron Winklevoss, John Pfeffer, John McAfee gibi isimler var. Bitcoin’in yılmaz savunucularından sadece bazı isimleri sizlerle paylaştım. Bu kategoride, BTC fiyat tahminlerinin 4 milyon dolara kadar çıktığını hatırlatmak isterim.

Thomas Lee’nin Bitcoin yorumu  25.000 dolara gidebilir

Tomas Lee kripto para piyasasında Bitcoin için fanatik denecek şekilde olumlu düşünenlerin başında geliyor. Lee ‘ye göre Bitcoin çok yüksek değerlere çıkacak kadar kıymetli bir kripto para.

”Bitcoin’in madencilik maliyeti ortalama olarak 7.000 dolar. Ve Bitcoin kazıma zoruluğu her geçen gün artıyor. Bu nedenlerden dolayı yıl sonunda 25.ooo doları yakalayacağına inanıyorum.  Thomas Lee

Bitcoin yorumları
Tomas Lee’nin Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri çok mu gerçek dışı?

Lee, yatırım şirketi FundStart Global’in kurucusu. 2019 Temmuz ayında CNBC’de yaptığı iki ayrı röportajda, Bitcoin’in artan madencilik maliyetlerinin fiyatı 25.000 dolar civarına götüreceğini  öngördüğünden bahsediyordu. Farklı medya merkezlerine ise daha net rakamlar vermişti (daha önce 22.000 dolar demişti). Tomas Lee Bitcoin’e en çok değer atfedenlerin başında geliyor. Hatta fiyatın 150 bin dolara kadar bile çıkacağını düşünenlerden Lee.

Max Keiser ‘in Bitcoin yorumu ise daha yüksek: 28.000 – 100.000 ABD dolarını bulabilir

Max Keiser de Bitcoin için her zaman olumlu tablo çizenlerden.

”Bitcoin 28.000 Dolar’ı görünce yeni bir krizle karşılaşacak, sonrasında 100 bin Dolar’a ulaşacak. Belki bu fiyatı bile arayacaksınız” Max Keiser.

Bitcoin yorumları arasında ilgimi en çok çeken bu açıklama olmuştu. Max Keiser  Bitcoin ile ilgili olumlu yaklaşım gösterenlerin başında yer alıyor.

Bitcoin yorumları
Max Keiser’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Keiser, en son Bitcoin tahminini Twitter’da yayınladı. Keiser, kripto risk sermayesi şirketi Heisenberg Capital’in ortağı ve daha önce Bitcoin’in Aralık ayında 2018’de 17.000 $ ‘ı geçeceğini öngörmüştü.Ayrıca bakınız: Max Keiser: Bitcoin fiyatı hash gücünü takip eder

David Drake’nin Bitcoin yorumu : 30.000 doları bulacak bir dijital emtia

” Wall Street bu yıl kripto paraya odaklanacak, bu nedenle Bitcoin yıl sonunda 30.000 Dolar olarak bekliyorum. ” David Drake.

Bitcoin yorumları
David Drake’nin Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri

”Bir süre sonra yüzlerce kripto para finansal piyasaların günlük yaşamında önemli  bir rol alacağına inanıyorum.” David Drake

Tim Draper’in Bitcoin yorumları

Özetle: 

”Bitcoin’in fiyatı 2020’de 250 bin dolar olacak, şayet büyük bir fiyat düşüşü yakalarsanız mutlaka satın alın” açıklaması yapıyor Tim Draper.

Not: Tim Draper daha önce 250 bin dolarlık fiyat tahminini, yıl olarak revize ederek 2023’ün sonuna erteledi.

Bitcoin yorumları
Tim Draper’in Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri ümit veriyor.

Draper, ayrıca Draper Associates ve DFJ’nin kurucusu. Kripto para yatırımları dışında, Hotmail, Skype ve bir çok projenin erken dönem yatırımcısıdır. 

John McAfee’nin Bitcoin yorumları: 1 Milyon Dolara bile gidebilir

Bitcoin yorumları
John McAfee’nin Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

John McAfee,  Bitcoin’in 2020 yıl sonuna kadar ise 1 milyon dolar olacağını tahmin ediyor.

Mike Novogratz’ın Bitcoin yorumları: 20 Trilyon Dolarlık Piyasa

 

Bitcoin yorumları

Galaxy Digital Capital Management’ın kurucusu ve CEO’u olan milyarder yatırımcı Mike Novogratz 2019 yılında Bloomberg’de katıldığı bir programda kripto paralara dair bir çok açıklamada bulunmuştu. Seyircilerin sorduğu soruları da yanıtlayan yatırımcı kripto paraların kaçınılmaz bir gerçek olduğunu söyledi. Kripto paralar deyince akla ilk gelenlerden Novagratz.

Kripto para sektörü ile 2012 yılında tanıştığını ve anlamak için bir süre zaman geçirdiğini söyleyen Novogratz halen de sektörü anlamaya öğrenmeye devam ettiğini tam olarak kendisini sektöre her yönüne hakim biri olarak tanımlayamayacağını söylüyor. Bu açıklama üzerine yeni başlayacaklar geç mi kaldı sorusu sorudu. Mike’ın buna cevabında sektöre giriş yapmak için büyük resmi anlamak öğrenmek yeterli dedi.

”Son 8 ayda beni oldukça şaşırtan şey New York borsasına gidip insanlarla konuşmaya başladığımda herkesin düşündüğümden daha fazla kripto paralara dair bilgiye sahip olduğunu ve yakından takip ettiklerini görmem oldu. İnsanlar kurumlar hazır ve sektöre ısınıyorlar. Bunun için düzenlemelerin ve altyapı ihtiyaçlarının tamamlanmasını bekliyorlar. Bunlar tamamlandıktan sonra 3-4 sene içinde 20 trilyon dolara kadar gidebilecek bir pazarla karşı karşıyayız.”

Ayrıca, Ekim ayında Julia Chatterley’in CNN’de yayınlanan First Move isimli programına katılan Mike Novogratz şu açıklamalarda bulundu:

Novogratz, Bitcoin’in 18 ay içinde 20.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Eğer Novogratz’ın bu tahmini gerçekleşirse, Bitcoin, mevcut seviyelerinden yaklaşık olarak %180‘lik bir yükseliş kaydetmiş olacak.

Uzmanların çoğu Bitcoin için olumlu düşünce yapısına sahip. Hayatımıza gireli neredeyse 10 yıl olan ve bu süre içinde değerini gittikçe arttıran bir varlık var karşımızda. Eğer sağlam bir yapısı olmasaydı bu kadar süre değerini arttırarak varlığını sürdürür müydü? Bakın aşağıdaki gelişmelere

Ünlü Bitcoin boğalarının Bitcoin yorumları 

Dave’in Elliot Wave analizi, bazı ünlü Bitcoin boğalarının Bitcoin yorumları ve fiyat tahminleri ile de örtüşüyor. Kripto sektörünün önde gelen iki yatırım fonu yöneticisi de Bitcoin’in 20000 doları aşacağını düşünüyor.

Point 72’nin eski portfolio yöneticisi olan İkiga Asset Management’in şimdiki CIO’su Travis Kling ve kripto para yatırım ve yönetim şirketi Galaxy Digital Assets’in kurucusu Mike Novogratz, son zamanlarda bu analize benzer bir tahmin yaptı.

Her iki Bitcoin boğası da en büyük kripto para biriminin 20,000 doları yeniden göreceğini ve 2021 yılının başına kadar yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydedeceğine inandıklarını ifade ediyor.

Aynı zamanda eski bir Wall Street yatırımcısı olan Mike Novogratz, Ekim ayında Julia Chatterley’in CNN’de yayınlanan First Move isimli programına katıldı.

Travis Kling ise 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında (yaklaşık 13 ay sonra) Bitcoin fiyatının, yeni bir ATH kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğini söyledi. Bu arada Novogratz’ın BTC yorum ve tahmini, Kling’in bu açıklamasından hemen sonra geldi.

Esasen bu iddia, Bitcoin’in temel dinamikleriyle de destekleniyor. Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi; bazı uzmanlara göre, piyasa için olumsuz bir arz şokuna yol açacak olan Bitcoin halving etkinliği, Lightning Network ve pek çok Bitcoin tabanlı uygulamaların benimsenmesi gibi gelişmeler, piyasayı yeni ve güçlü bir yükseliş trendine taşıyabilir.

Bitcoin, halving öncesi yükseliş döngüsünü tekrarlar mı?

Bazı analistler, halving (blok ödülünün yarılanması) etkinliğine özgü yükseliş döngüsünün çoktan gerçekleştiğini ve halving’in, fiyatlar üzerindeki etkisini zaten gösterdiğini iddia ediyor.

Ancak son iki halving etkinliğinde de fiyatın, güçlü bir yükseliş eğilimi başlattığı gerçeğinden yola çıkarak, birçok analist, Mayıs 2020’de çok büyük bir boğa koşusunun gerçekleşeceğini iddia ediyor.

Tarihsel fiyat hareketleri

  1. Bitcoin yolculuğuna 1 dolardan az bir değer ile başladı.
  2. İlk zirvesini 2011 Temmuzunda 30 dolara çıkarak gerçekleştirdi, ardından fiyat 4 dolara geriledi.
  3.  2013 ortalarında Bitcoin 200 doları vurup ardından 120 dolara geriledi.
  4.  2013 yılı sonu önemli bir noktaydı. Fiyat o yıl 1,100 doları gördü. Ancak sonraki iki yıl çok büyük bir düşüşle 240 dolara geriledi.
  5. Gerçek dönüşüm 2015 sonunda yaşandı. BTC’nin dengeli büyümesi başladı ve 2017 sonunda tamamlandı fiyat 20,000 doları buldu.
  6. 2018 yılı tam bir felaketti. Korkunç bir çöküş yaşandı. Fiyat 3,200 doları gördü.

2019 da yeni bir büyüme döngüsü başladı ve fiyat 7,000 doların üzerine çıktı

Bitcoin yorumlarıBu arada halving etkinliğinin, 14 Mayıs 2020’de gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Şu anda 12.5 BTC olan madencilik ödülü, etkinliğin ardından 6.25 BTC’ye düşecek.

Son zamanlarda sıklıkla, halving odaklı pozitif Bitcoin yorumları ve tahminler yapılsa da Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen bu etkinliğinin, Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği kesin olarak bilinmiyor.

Bitcoin fiyatı, geçen yıl haziran ayında, 13.800 dolara yükselerek 2019’un ATH seviyesini kaydettikten sonra yüzde 50’ye yakın değer kaybetti. Fakat buna rağmen, yatırımcısına 2019’da en fazla kazanç sağlayan kripto paraların başında, Bitcoin geliyor.

Geçtiğimiz yılın başlarında yaklaşık olarak 3500 dolar civarında işlem gören BTC, 2019’u %94 artışla tamamladı ve tüm dijital varlık piyasasının en karlı yatırımlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin bu kadar spekülasyon ve tartışmaların arasında varlığını bu şekilde daha da değerleyerek sürdürüyorsa gelecek için umut vaat ediyor demektir.

 

Total
0