BTC : 83353 ₺ ETH : 2933 ₺ XRP : 1.929 ₺ LTC : 371.6 ₺ USDT : 7.599 ₺ XLM : 0.6047 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin yeni yıla kaç dolardan girecek?

Bitcoin yeni yıla kaç dolardan girecek?

Bitcoin yeni yıla kaç dolardan girecek?
0

Bitcoin yeni yıla kaç dolardan başlayacak? Yeni bir rapora göre Bitcoin fiyatı, yeni yıla güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.


Bitcoin yeni yıla kaç dolardan başlayacak?

San Francisco merkezli kripto para borsası SFOX tarafından açıklanan bir rapor, tatillerde Bitcoin fiyatının arttığını gösteriyor. 

SFOX’tan gelen bu yeni rapor, işlem verilerinin, Bitcoin fiyatının ABD’nin tatil dönemlerinde daha iyi bir eğilim gösterdiğini ve Google arama patternlerinin de fiyat üzerinde bir rol oynayabileceğini öne sürüyor.

Örneğin; Bitcoin bu yıl, Bağımsızlık Günü, İşçi Bayramı ve Şükran Günü tatillerinde oldukça iyi bir performans gösterdi. Ve rapora göre sırasıyla %14, %5 ve neredeyse %21 oranında artış kaydetti. 

koinmedya_brave

Peki bu kez Bitcoin yeni yıla kaç dolardan girecek? Noel’e yalnızca üç hafta kalığını düşünürsek, bu, Bitcoin fiyatının yeni yıla girene kadar yükselmeye devam edeceği anlamına mı geliyor?

Bitcoin fiyatı ve tatiller arasındaki korelasyon

Aslında SFOX, başlı başına tatillerin, kripto fiyatlarındaki artışlar üzerinde bir rol oynadığını “kesin olarak söylemenin imkansız” olduğunu kabul ediyor.

Ancak “bu korelasyonun, son birkaç tatilde gözlemlediği kripto performans verileriyle tutarlı olduğunu” belirtiyor.

Kripto borsası aynı zamanda, Bitcoin ile ilgili Google aramalarının, tatil sezonunda artma eğiliminde olduğunu ve bu festival etkinliklerinin öncesinde ve sonrasında yaşanan fiyat hareketleriyle çakıştığını kaydediyor. 

Yatırımcılar Bitcoin 2020’de kaç dolar diye merak ederken, SFOX raporu, Google aramalarının, genellikle ABD’deki büyük bir tatilden önce en yüksek seviyeye ulaştığını ve ardından tatil esnasında ise en dip seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Esasen bu, Bitcoin fiyatıyla ilişkilidir, aramalar en üst seviyeye ulaşır, sonra azalır ve ardından tatil boyunca yeniden toparlanır.

Örneğin, veriler, Bitcoin Google arama işlemlerinin 25 Kasım’da en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor; ki o sırada Bitcoin fiyatı 7.000 doların altına düşmüştü.

Daha sonra, hafta sonu tatili boyunca yaklaşık 8.000 dolara ulaşarak %20’den fazla bir artış yaşadı. 29 Ağustos’ta İşçi Bayramı tatilinden hemen önce ve ardından 4 Temmuz’da da benzer sonuçlar gözlendi.

Ve tabi Bitcoin’in, Aralık 2017’de Noel sırasında yaptığı en büyük ralliyi de unutmamak lazım. Kripto para birimi, çok kısa bir süre içerisinde neredeyse 20.000$’a ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ancak, daha sonra yine Bitcoin fiyatı, 2018’deki Şükran Günü’nde en büyük çöküşlerinden birine maruz kaldı. O sırada Bitcoin, değerinin yaklaşık %70‘ini kaybetti ve 6.000 dolardan yaklaşık 3.500 dolara düştü.

Peki sizce bu kez Bitcoin yeni yıla kaç dolardan girecek?

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak