BTC : 82922 ₺ ETH : 2810 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 356.1 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.5805 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin vadeli sözleşmeleri ile anılan Bakkt’tan nakit sözleşme hamlesi

Bitcoin vadeli sözleşmeleri ile anılan Bakkt’tan nakit sözleşme hamlesi

Bitcoin vadeli sözleşmeleri ile anılan Bakkt’tan nakit sözleşme hamlesi
0

Bitcoin vadeli sözleşmeleri ile anılan Bakkt şimdi de yönünü, nakit sözleşmelere çevirdi. Intercontinental Exchange (ICE)’nin alt kuruluşu olan Bakkt’ın bu yeni ürünü piyasaya ne  kazandıracak?


Bakkt Bitcoin vadeli sözleşmeleri birlikte nakit sözleşme de sunacak!

Intercontinental Exchange (ICE)’nin iştiraklerinden biri olan Bakkt, fiziki olarak düzenlenen mevcut sözleşmelerden sonra nakit sözleşmelerle genişlemeyi hedefliyor.

Bitcoin vadeli sözleşmeleri ile anılan Bakkt borsası yönünü, nakit sözleşmelere çevirdi. 2020’den önce, nakit olarak düzenlenmiş vadeli işlemleri başlatmayı hedefliyor.

Bakkt COO’su Adam White, NYC konferansı sırasında, fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli sözleşmeler sunan Intercontinental Exchange (ICE)’nin alt kuruluşunun yeni bir ürün üzerinde çalıştığını açıkladı.

koinmedya_brave

White, “Aynı zamanda nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli sözleşmeleri sunmayı planlıyoruz” dedi.

Bakkt’ın nakit sözleşmeleri Bitcoin için neden önemli?

Konu hakkında araştırma yapan kaynaklara göre, nakit ödemeli aylık vadeli işlemler, şirketin Singapur merkezli kolu ICE Clear Singapore aracılığıyla piyasaya sunulacak ve ICE Futures Singapur’da işlem görecek.

Şu anda dünya çapındaki yatırımcılar, ICE Clear U.S aracılığıyla sunulan mevcut vadeli işlemlere ulaşabiliyor. Aynı şekilde, şirkete kayıtlı olan tüm vadeli işlem yatırımcıları bu yeni ürüne de ulaşabilecek.

Ayrıca White, yeni ürünün müşteri talebi doğrultusunda atılmış bir adım olduğunu ve Bakkt’ın fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem ürünü tarafından sağlanan verilere dayanacağını belirtti.

Şu anda ABD’de, sadece CME, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunuyor. Bu yeni ürünü ile Bakkt, her ikisini birden sunabilecek.

Bakkt, yıl sonundan önce ürünü piyasaya sunmayı hedeflerken, bazı kaynaklar, şirketin halen, Singapur Merkez Bankası (MAS) ile görüşmelere devam ettiğini belirtiyor.

Bu arada, ilk kez Ağustos 2018’de gündeme gelen Bakkt’ın, sözleşme sona erdiğinde müşterilerin fiat eşdeğeri yerine gerçek Bitcoin aldıkları BTC vadeli işlem kontratları lansmanı bir yıldan fazla sürdü.

Bakkt Bitcoin muhafaza hizmetleri

Geçtiğimiz haftalarda Bakkt, mevcut vadeli işlemlerin yanı sıra müşterilerin, satıcılardan Bitcoin ile mal satın almalarını sağlayacak bir uygulamayla birlikte opsiyon sözleşmeleri sunmaya hazırlandığını duyurdu.

Ayrıca şirket, Pazartesi günü, muhafaza hizmetlerini yalnızca ICE üzerinde vadeli işlem alım satımı yapan müşterilere değil, tüm kurumsal müşterilere açacağını açıkladı.

Salı günü verdiği bir demeçte, bireysel müşterilerin son birkaç yılda Bitcoin piyasasını büyük ölçüde yönlendirdiğini vurgulayan White, “bireysel müşteriler, aylık vadeli sözleşmelerimizi kullanabilir” dedi.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: