BTC : 81562 ₺ ETH : 1.762 ₺ XRP : 44.9 ₺ LTC : 7.66 ₺ USDT : 346.8 ₺ XLM : 0.2317 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Avustralyalı çift, Bitcoin ponzi programında 30.000 dolar kaybetti

Avustralyalı çift, Bitcoin ponzi programında 30.000 dolar kaybetti

Avustralyalı çift, Bitcoin ponzi programında 30.000 dolar kaybetti
0

Avustralyalı çift, bitcoin ponzi programında 30.000 dolar kaybetti. Peki Bitcoin ponzi programı nedir? Korunmak için neler yapılır?


Avustralyalı çift, Bitcoin ponzi programında ters köşe oldu

 

Çoğu insanın paraya zaafı vardır. Özellikle de kolay para kazanma yolları pek çok insanı cezbeder, gözlerini kör eder ve mantık sınırları dışında hareket etmelerine neden olur. İnsanların bu zaafları kullanılarak da bir çok dolandırıcılık olayı gerçekleştirilir. Bugünkü hikayemiz Bitcoin ponzi programları.

Avustralyalı çift, Nick Yeomans ve karısı Josie, para kazanma hırsı uğruna pirince giderken evdeki bulgurdan oldular. Nick Yeomans, Facebook aracığıyla Coinexx.com adlı sitenin reklamını gördü ve eşi Josie’ye gösterdi. Çift ilk başta yüksek kar getirilerinden şüphelendikleri için düşük bir tutar olan 1.400 AUD yani 980 Amerikan Doları yatırarak programlardan birine üye oldular.

koinmedya_brave

bitcoin ponzi programında

İşler Avustralyalı çift ilk başlarda iyi gitti ve girdikleri programdan ana paralarını ve yüksek oranda kar alarak çıktılar. Ancak beleş para insana tatlı gelir. Avustralyalı çift bu sefer büyük oynamak istediler ve mülklerini satarak ortaya 30.000 dolar koydular. Hatta referans sisteminden de yararlanabilmek için pek çok akraba ve arkadaşlarını da bu işe bulaştırdılar. Ancak sonuç hiçte hesapladıkları gibi olmadı. Avustralyalı çift, yavaş yavaş hesaplarının kontrol edemez hale geldi. Normalde ayda bir kâr çekimine olanak sağlayan sistem, para çekme emirlerine tepkisiz kalmaya başladı.

Yaşadıkları aldatmacanın şokunu üstlerinden atamayan çift, polise başvurdu. Ancak gerek şirketin merkezi olarak Londra’nın görünmesi, gerekse yatırımlarını kripto paraya çevirdikten sonra Coinexx.com’a göndermeleri işleri büyük bir çıkmaza sokuyor.

Sonuç olarak kripto para sektörünün bile hala ponzi olup olmadığı tartışılırken, bu tür bağıra bağıra ben ponziyim diyen saadet zinciri tarzı sistemlere paranızı yatırmayınız.

Coinexx.com’un dışında, sizleri bir siteye karşı daha uyarmak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla Neofinance.org’a Türkiye’den ilgi gösteren yatırımcılar var. Lütfen bu tür sitelere para göndermeyiz. Bu tip bir kârı dünya üzerinde hiçbir sistem veremez. Kimsenin sözüyle iş yapmayın. Mantık mekanizmanızı çalıştırın.

bitcoin ponzi programında

İlgili haber: Bitcoin dolandırıcıları yeni taktiklerle piyasadalar! Dikkat sizin de başınıza gelebilir!

 

Etiketler: