BTC : 81770 ₺ ETH : 1.786 ₺ XRP : 44.83 ₺ LTC : 7.656 ₺ USDT : 344.2 ₺ XLM : 0.232 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin neden 8 bin doların altına düştü?

Bitcoin neden 8 bin doların altına düştü?

Bitcoin neden 8 bin doların altına düştü?
0
Bitcoin son günlerde kan kayıplarına devam ediyor. Bitcoin’deki düşüşün sebebi ne olabilir? Bitcoin

neden 8 bin dolar seviyesinin altına geriledi? Bitcoin fiyatını ne arttıracak? Yazımızda, bu soruların yanıtlarını aramaya çalışacağız.


Bitcoin neden 8 bin doların altına geriledi?

Perşembe günü Bitcoin sessizce kendini 8 bin dolarına altına saldı. Tam üç ay sonra aynı rakamları görmesi açısından şu anki fiyatlar önem arzediyor. Şu an ki fiyata rağmen, Bitcoin hala 2019 yılının başından 2 kattan fazla değer kazandı.

Fiyatların bu denli kendini salması piyasa için ne anlam ifade ediyor. Tekrar ayı piyasasına giriş mi yapıyoruz? Piyasa katılımcıları bu soruların cevaplarını arıyor.

Los Angeles merkezli fon şirketi Arca Funds’un başkanı David Nage, piyasadaki düşüşün yeni büyük katılımcılar için davet niteliği taşıdığını ifade etti.

koinmedya_brave

Nage, sözlerine şöyle devam etti:

Bitcoin ile beraber altcoinler de düştü. Şu an piyasaya büyük oyuncuları dahil etmek için sanki ortam hazırlanıyor.

Nage, Bitcoin’in geleceğin Amazonu olabileceğin düşünüyor. Bu yüzden günlük fiyat dalgalanmasına pek umursanmamasını ve geleceğe odaklanması gerektiğini belirtiyor. Nage’ye göre BTC fiyat tahminin üzerinde artacak.

Klasik ekonominin basit ve son derece etkili bir kuralı vardır.Eğer tedarik yarıya düşer ve arz artmaya devam ederse, fiyatlar yükselir.

Bitcoin fiyatını ne arttıracak?

Önümüzdeki Bitcoin halving, 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanıyor. Dolayısıyla halving etkinliğinin hem teknik hemde son düşüşten sonra uzun dönem boğa piyasasına girmesi gibi temel açıdan büyük gelişmelere gebe olduğu gözüküyor.

Merkezsiz yönetim projesi Band Protokol’ün kurucu ortağı ve CEO’su Soravis Srinawakoon, Bitcoin’deki düşüşün sebebi nedir sorusuna Bakkt borsası cevabını veriyor.

Teknik açıdan Bitcoin’e baktığımızda, son 5 gündür alçalan üçgen içerisinde hareket ettiğini görüyoruz. Bakkt fiyaskosu ile birleşince, piyasada bir anda büyük düzeyde olumsuz bir hava belirdi. Bunun sonucunda da piyasada büyük düşüş gözlemledik.

Sizce, Bitcoin neden 8 bin doların altına düştü? Yorumlarınızı bekliyoruz.

kaynak

Etiketler: