BTC : 64389 ₺ ETH : 1687 ₺ XRP : 1.393 ₺ LTC : 312 ₺ USDT : 6.85 ₺ XLM : 0.6264 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin momentum kaybediyor – Olası senaryolar neler?

Bitcoin momentum kaybediyor – Olası senaryolar neler?

Bitcoin momentum kaybediyor – Olası senaryolar neler?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin momentum kaybediyor ve analistler yeni bir düşüş bekliyor. Ancak buna rağmen şimdiye kadar 9,000 dolar seviyesine tutunabildi. Yine de bu destek zayıflamaya başladı.


Bitcoin momentum kaybediyor

Bitcoin bir gün daha 9,000 dolar seviyesine tutunabildi. Ancak yavaş yavaş zayıflıyor ve muhtemelen de hafta sonuna kadar da bu destek seviyesinin altına düşer. Bu arada altcoinler de daha fazla düşüyor ve son kazançlarının hepsini dump yapabilirler.

Bitcoin desteği zayıflıyor

Tradingview grafiklerine bakarsak, BTC’deki formasyonlar çok açık bir şekilde görülüyor. Haftalık grafikte düşüş trendi oluştu ve Bitcoin yavaş yavaş zemin kaybediyor ve 9,000 dolar seviyesine doğru kayıyor. Son bir günde çıkabildiği en yüksek seviye 9,250 dolar oldu ve birkaç saat önce BTC gün içi dip seviyesi olan 9,050 dolara ikinci defa düştü.

Bitcoin momentum kaybediyor ve analistler yeni bir düşüş bekliyor. Ancak buna rağmen şimdiye kadar 9,000 dolar seviyesine tutunabildi. Yine de bu destek zayıflamaya başladı.

koinmedya_brave

BTC fiyatı 1 saat – Tradingview.com

İlgili – Bitcoin haftalık fiyat tahmini – Bu gerçek boğa koşusu muydu?

“Lower high” ve “lower low” hareketler, kısa vadede bu trendin devam edeceğini gösteriyor. Trader ve analist “Big Chonis” de bunun üzerinden bir teknik analiz yapıyor.

Big Chonis son tweetinde şöyle yazdı: “Dünün günlük mumu MA200’e iyi bir sıçrama tepkisi verdi. Bugün Bitcoin yeniden test edecekmiş gibi görünüyor. RSI 50’nin ortalarına doğru kayıyor. MACD yeni bir lower hig yaptı ve hacim de düşmeye devam ediyor. Şimdiye kadar 9k güçlü destek olarak kaldı.”

koinmedya_brave

https://twitter.com/BigChonis/status/1189736107883343872?s=20

Ayı durumu kripto Twitter’e geri dönmeye başlıyor. Çünkü analistler de düşüş ihtimalinin yükselişten daha muhtemel olduğu konusunda hemfikir. Credible Crypto ise 8,000 dolara düşüşün de ihtimal dahilinde olduğunu söylüyor.

Credible Crypto şöyle yazdı: “Yine de ben er ya da geç 8,600 – 8,800’ün görülmesini bekliyorum. Eğer bu seviyeleri geçersek, sonuç olarak 8,000 – 8,200’ün görüleceğini tahmin ediyorum.”

İlgili – Bitcoin yeni ralli öncesi daha fazla düşebilir

Altcoinler yeniden zararda

Bu arada altcoinler de kazandıklarını kaybetmeye başladılar. Ethereum son 24 saatte yüzde 2.5 düşerek yeniden 185 dolara geriledi. ETH 150 dolara çöküşü önlemek için bu kazançları gerçekten korumaya çok ihtiyacı var. Yine de büyük biraderinin gölgesinden kurtulacağını gösteren hiçbir belirti de yok.

XRP ise daha yeni 0.30 doların kırarak üzerine çıkmıştı ki Ripple’ın tokeni yüzde 2 kayıp ile yeniden bu seviyenin altına geriledi. Geçen hafta çok boğa olan ve kazançlarını koruyabilen Bitcoin Cash de yüzde 2 düştü. BCH şu an 290 dolar seviyesinin altında ve eğer BTC düşerse onunla birlikte düşer.

Kaynak