BTC : 63948 ₺ ETH : 1650 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 307 ₺ USDT : 6.88 ₺ XLM : 0.64 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fraktal yeni sürprizlere işaret ediyor!

Bitcoin fraktal yeni sürprizlere işaret ediyor!

Bitcoin fraktal yeni sürprizlere işaret ediyor!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fraktal yeni ve olumlu gelişmeler gösteriyor. Bitcoin piyasasının beklediği gibi Bitcoin fiyatı artacak mı? Piyasadaki son durum nasıl bir tablo çiziyor ve ne yöne doğru gidiyor?


Bitcoin fraktal yeni fiyatlar gösteriyor

Bitcoin fiyatı gördüğümüz kadarıyla kesin bir nedene bağlı kalmaksızın hareket ediyor. Bir yukarı bir aşağı, her zamanki gibi yatırımcılarla bir çeşit oyun oynuyor sanki. Bu hareketler sonucu grafikler de fraktallar oluşmaya başladı. Fraktal analizi, bir varlığın farklı zamanlardaki fiyat hareketini ele alan teknik ve finansal bir analiz. Her ne kadar çok popüler bir analiz olmasa da, Bitcoin konusunda ne kadar isabetli olduğu daha önce kanıtlandı.

Twitter’da çok bilinen analistlerin birisi tarafından ortaya konulan bir fraktal analizi, gelecek haftalarda Bitcoin’in çok ciddi sıçrama yapacağını öngörüyor. Aslında fraktala göre sadece bir kaç hafta içinde 10,000 doları görecek ve daha sonra yükselmeye devam edecek.

Bknz: Bitcoin fraktal yeniden Eylül düşüşüne işaret ediyor!

koinmedya_brave

Bitcoin Fractal 10,000 dolar diyor!

Twitter’da çok popüler olan Starbust kısa süre önce bu konu ile ilgili olarak aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik Bitcoin 2017 hareketinin tam ortadaki aşamasını ortaya koyan bir grafik. Renklendirilmiş bölgeye dikkat edersek, oradaki dönem sırasında Bitcoin tepe nokta olarak 3,000 doları görmüştü, alçalan üçgenin içinde geriye doğru bir çekilme söz konusuydu. Hatta 1,900 dolara civarına bile düşmüştü. Bu görüntünün ardından bir sıçrama ile Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Bitcoin fraktal yeni Bitcoin fraktal yeni sürprizlere işaret ediyor!

Aşağıdaki diğer grafik ise Starbust’ın paylaştığı, bu yıla ait grafik. Haziran’dan bu yana olan gelişmeleri bu grafikte açıkca görebiliyoruz. Bu zaman dilimi içinde Bitcoin yeni bir dönemlik zirve yakaladı, sonra alçalan üçgen içinde geri çekilme, yine yukarıdaki formasyona benzer bir formasyon, sonra indiği bu dip noktadan yeni zirveye doğru yol alma. Gördüğümüz formasyondan çıkardığımız sonuca göre, Bitcoin aynı formasyonu devam ettirecek ve gelecek haftalarda 10 bin doları yakalayıp, daha yukarıları hedefleyecek.

Bitcoin fraktal yeni Bitcoin fraktal yeni sürprizlere işaret ediyor!

koinmedya_brave

Peki bu fraktala güvenebilir miyiz?

Fraktallar tek başına aslında çok net bir anlam ifade etmezler. Ancak diğer teknik göstergelerin de aynı yönde işaretler vermesi, fraktalları daha da güçlendirir. Bitcoin açısından, yukarıdaki fraktal yükseklere giden bir yolculuğa işaret ederken, diğer teknik göstergeler de farklı bir formasyon ortaya koymuyorlar. Onlar da Bitcoin’in gittikçe güçleneceğine işaret ediyorlar.

Trader Smokey, bazı traderların negatif havaya girmelerinin ve güçlü bir ayı piyasası izlenimi oluşturmalarının hiç bir anlam ifade etmediğini söylüyor. Smokey, bu arada Bitcoin’in 9,600 dolar direnç seviyesini aşamadığını kabul etse de, 9,111 dolar seviyesinin esasen Hazirandan bu yana olması gereken bir seviye olduğuna da dikkat çekiyor.

Burada dikkat edilmesi gereken bir konu daha var, bu kilit destek seviyesindeki işlem hacmi oldukça yüksek. Bu durum boğaların kontrolü ele almaya başladığının bir işareti. Ayrıca HornHairs adlı trader da, Bitcoin’in 7,000 dolara inmeden önce 14,000 doları vuracağını iddia ediyor. İddiasının dayanağı da, hacim profili ve yıllık pivot noktası olarak tanımlanan Kontrol Noktasının, tüm döngünün 0,618 Fib.retracementı olan bir aylık aşağı yönlü seviyenin üzerinde bulunması.

Traderlar bu şekilde yorumluyorlar son durumu. Önümüzdeki günler anlaşılan çok heyecanlı geçecek.

Kaynak

Etiketler: