BTC : 82005 ₺ ETH : 2874 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 365 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.5995 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Bitcoin Cash ve Litecoin teknik analizi – 2 Haftada Bir Güncellenir

Bitcoin Cash ve Litecoin teknik analizi – 2 Haftada Bir Güncellenir

Bitcoin Cash ve Litecoin teknik analizi – 2 Haftada Bir Güncellenir
0

Bitcoin Cash ve Litecoin fiyatlarının geçen haftayı nasıl kapattıklarına ve yeni haftaya nasıl başladıklarına bakalım. İşte, BCH ABC ve LTC teknik analizi.


Bitcoin Cash ve Litecoin teknik analizi

Bitcoin Cash’in genel seyrini takip edebilmek için önce geniş perspektiften ele almamız gerekiyor. Bu yüzden önce haftalık grafikle başlıyoruz.

Bitcoin cash ve litecoin Bitcoin Cash ve Litecoin teknik analizi - 2 Haftada Bir GüncellenirYukarıdaki grafikte BCH’ın son 1 yılda yaptığı fiyat hareketi net bir şekilde görülebiliyor. Fiyat 2018 Aralık ayında 71 dolara kadar geriledi. 2019 yılı içinde fiyatın 515 dolara kadar yükseldiğine şahit olduk. 2019 yılı dip seviyesi ise geçen hafta görülen 170 dolar oldu. BCH şu an 185 dolardan işlem görüyor.

İşlem hacimlerine baktığımızda Nisan ayından bu yana düşüş yaşandığını görüyoruz. Fiyatın ve hacmin eş zamanlı olarak azalması durumlarında hacim minimalize olduktan sonra sert bir hamle ile döngüyü sonlandırır. Fiyattaki düşüş döngüsüne ancak böyle bir refleksin son verebileceğini unutmayalım. Şimdilik hacim düşmeye devam ediyor.

koinmedya_brave

Grafikte dikkat etmemiz gereken nokta fiyatın %78.6 oranında düzeltme yapmaya çok yaklaşmış olması. Fibo 78.6 desteği tam olarak 165 dolarda. Bu hattın son derece önemli bir destek olduğunu hatırlatalım.

Bitcoin Cash Günlük

Bitcoin cash ve litecoin

Bitcoin Cash günlük grafiğinde görünüm haftalık grafiğe göre daha iyi. Zira fiyat ve RSI pozitif uyumsuzluk yapmış durumda. Pozitif uyumsuzluk fiyatın daha alçak dip yaparken göstergenin daha yüksek dip yapması durumlarında oluşur ve yükseliş işaretidir.

Grafikte pozitif uyumsuzluktan dana önemli bir durum söz konusu. O da fiyatın alçalan takoz içi hareket yapması. Alçalan takoz genelde yukarı yönlü kırılımın habercisidir. Bu yüzden düşüş sürse de devamında yükseliş beklentisini koruyabiliriz.

MACD göstergesi, RSI’daki uyumsuzluğa benzer bir şekilde yükseliş işareti veriyor. Histogram çubukları sıfır seviyesinin üzerine çıkmış durumda. Ayrıca eğriler de pozitif bir işaret olarak geçişini tamamlamış. Bitcoin Cash bu seviyeden tepki alımları ile karşılaşabilir. Günlük görünüm pozitif.

Bitcoin Cash ve Litecoin piyasaya genel anlamda yön veren coinlerin başında geliyor. Şimdi de Litecoin’e bakalım.

Litecoin Teknik Analiz

Bitcoin cash ve litecoin

 

Litecoin 2017 yılı sonlarında 375 dolarla zirveye oturdu. 2018 yılı sonunda ise fiyat 22 dolara kadar gerilemişti. Bu şiddetli düşüşün bir düzeltmesi olması gerekiyordu ve düzeltme 6 ay kadar sürdü. Haziran ayında fiyat 145 dolara tırmansa da bu değer maalesef Fibo 38.2 seviyesi kadar bile değildi. Yani düzeltme son derece zayıf gerçekleşti.

2019 sene sonuna yaklaştığımız şu günlerde fiyatın 40.10 dolar olduğunu görüyoruz. Fiyat 2018 dibinin 2 katı seviyede. Ancak yine de güven vermiyor. Zira düşüş döngüsünün bittiğine dair bir emare yok.

Fiyat yılın ilk yarısındaki yükseliş dalgasının Fibo 88.6 seviyesine kadar çekilmiş. Fibo 88.6 demek son destek seviyesi demek. Bu seviye de kaybedilirse fiyat 2018 diplerine yuvarlanabilir. Grafiğin altındaki işlem verileri de içler acısı. İşlem hacmi 20 haftalık hareketli ortalama eğrisini kıramıyor. Bu durum pek hayra alamet sayılmaz.

Günlük Litecoin Grafiği

Bitcoin cash ve litecoin

Litecoin günlük grafiği 2 hiperbolik eğri içine hareket ediyor. Destek ve direnci oluşturan bu eğriler gitgide yakınsıyor. Bu durum çanak formasyonların en önemli karakteristiklerindendir. Çanak formasyonu düşüşünü tamamladıktan sonra tabanda bir süre konsolide olur ve sonrasında düştüğü seviyeye geri tırmanır.

Grafiğin bundan sonra grafikte çizili aralıkta sıkışarak yatay hareket edeceğini düşünmek yanıltıcı olmayacaktır. Geçtiğimiz hafta desteği yeniden test eden grafik düşük bir hızla da olsa dirence doğru yönelebilir.

RSI kanadında malesef pozitif uyumsuzluk göremiyoruz. Çünkü fiyat daha düşük dip yaparken RSI da bu düşüşü onaylar mahiyette daha düşük dip yapmış. RSI herhangi bir sinyal üretmiyor. MACD zayıf da olsa olumlu sinyal üretiyor zira histogram çubukları pozitif alana giriş yapmış.

Bitcoin Cash ve Litecoin altcoin sezonu geldiğinde gerçekleştirdikleri yüksek oranlı çıkışlarla diğer altcoinleri arkalarından sürüklemesi ile ünlüdür. Bu yüzden gözünüz bu iki kripto parada olsun.

Ayrıca güncel Ethereum analizi için Tıklayın