BTC : 64596 ₺ ETH : 1507 ₺ XRP : 1.365 ₺ LTC : 305.1 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4691 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatların düşmesi Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor – Neden?

Fiyatların düşmesi Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor – Neden?

Fiyatların düşmesi Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor – Neden?
0
huobi_koinmedya

BTC’nin düşmesi, Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor. Uzun süren konsolidasyon sürecinden sonra başlayan, ani yükseliş dalgası uzun soluklu olmadı ancak analistlere göre endişeye gerek yok. 


BTC fiyatının düşmesi, neden Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor?

Bitcoin (BTC), 11.000 $’ın üstünde yaklaşık bir ay konsolide olduktan sonra, ani bir satış baskısıyla karşılaştı ve 11.00 $’ın altına düştü ve bu noktada bir miktar destek buldu.

6-7 Ağustos’ta 12 bin doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, bu seviyenin üzerinde tutunamadı. Ardından 12.000 doları bir kez daha test etmek için yükseldi ancak tekrar geri çevrildi.  

koinmedya_brave

Ancak fiyatların düşmesi Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor. Çünkü analistlere göre, Bitcoin, 11.400 dolar civarındaki kilit destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece, boğalar güvende olacak.

Bu son düşüş, şimdilik Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor olsa da bu seviyenin altında gerçekleşecek bir kırılma, ciddi bir geri çekilmeye neden olabilir. 

 Ayılar güçlendikçe Bitcoin, 11.000 dolara doğru çekiliyor!

Dün yaklaşık olarak 12.000 dolar civarında işlem gören Bitcoin, yazımız yayına hazırlanırken, 11.400 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin’in son düşüşü de, 11.000$’ın üzerindeki bir bölgede, uzun süredir devam eden bir konsolidasyon sürecinden sonra gerçekleşti. Bu da birçok analistin, BTC’nin yukarı yönlü büyük bir harekete hazırlandığına inanmasına neden oldu.

koinmedya_brave

Buna rağmen, bu konsolidasyon periyodunun ardından gerçekleşen düşüş, Bitcoin’in, 12.000$ seviyesinin üzerine çıkmaya hazır olmadığını gösteriyor. Çünkü parite, birkaç kez böyle bir girişimde bulundu ancak her seferinde başarısız oldu. Fakat tüm bunlar yine de BTC boğalarını endişelendirmiyor.

Twitter’da popüler bir kripto analisti olan Big Chonis de, son tweet’inde bu konuya değindi. Bitcoin, önemli bir destek seviyesi olan 11.400 $’ın üzerinde tutunduğu sürece, boğaların fazla endişelenmesine gerek olmadığını söyledi.

BTC, hafta sonu düşmeye devam edecek mi?

Evet, 11.400 $, yakın vadeli bir destek seviyesi olarak görülüyor ancak şunu da belirtmekte fayda var ki; Bitcoin, pek çok kez 12.000$’ı test etti ve başarısız oldu ve bu geri çekilme Bitcoin boğalarını endişelendirmiyor olsa da bu, yakın vadede daha fazla değer kaybının olacağına işaret edebilir.

Crypto Warrior isimli analist de, BTCUSD paritesinde şu sıralar, trendin yönünde değişiklik olacağını tespit eden klasik bir wyckoff formasyonu oluşmak üzere olduğunu söylüyor.

Bir kez daha 12k’yi kırmayı başaramazsa ve desteği test etmek için 11500 dolara düşerse, bu formasyonun oluşacağını ve fiyatın bu bölgenin altını test edebileceğini söylüyor. 

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak