BTC : 63490 ₺ ETH : 1649 ₺ XRP : 1.362 ₺ LTC : 303.4 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.6223 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin alımları yasaklandıktan sonra Arjantin’de BTC ticareti rekor kırdı

Bitcoin alımları yasaklandıktan sonra Arjantin’de BTC ticareti rekor kırdı

Bitcoin alımları yasaklandıktan sonra Arjantin’de BTC ticareti rekor kırdı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin alımları faaliyetini yasaklamak Bitcoin ticaretini engellemek için çözüm değil. Bitcoin (BTC) ticareti, geçen hafta en çok izlenen Güney Amerika pazarlarından ikisinde yeni rekorlar kırdı.


Coin Dance’ın 10 Kasım’da açıkladığı üzere, Cumartesi günü sona eren yedi günlük BTC ticareti Venezuela ve Arjantin’de hiç olmadığı kadar yüksek düzeylerde gerçekleşti

Bitcoin alımları Bitcoin alımları yasaklandıktan sonra Arjantin’de BTC ticareti rekor kırdı

BTC alımları

koinmedya_brave

Arjantin: Merkez Bankası Bitcoin Alımları Faaliyetini Yasakladı

Arjantin’de Bitcoin alımlarını yasaklayan Merkez Bankası aslında farkında olmaksızın Bitcoin’in popülaritesini artırıyor.

İlgili haber: Arjantin Merkez Bankası Bitcoin işlemlerine kısıtlama getirdi

İstatistikler, eşler arası platform olan Localbitcoins’i kapsamakta. Bu durum, artan kullanıcı tanımlama taleplerine rağmen, sorunlu iki ekonomide Bitcoin’in himaye görmeye devam ettiğini gösteriyor.

Toplamda Venezuela geçen hafta 142.9 milyar bolivar (VES) ticareti yaparken, Arjantin 19.4 milyon peso (ARS) Bitcoin ticareti yaptı. Her iki kayıtların da önceki seviyelere göre sağlam kayıtlar olduğu görülüyor.

koinmedya_brave

Ancak Bitcoin açısından, ticaret dönemi hacim olarak gözle görülür bir yükseliş görmedi. Bu da her iki ülkenin para birimlerinin de zayıflamaya devam ettiğini kanıtladı. Venezuela, 627 BTC (5.5 milyon dolar) işlem yaparken, Arjantin’in toplam işlem hacmi 30 BTC (263 bin dolar) olarak gerçekleşti.

İlgili haber: Yasaklar işe yaramadı – Bitcoin fiyatı Arjantin’de zirve yaptı

Enflasyon hem Caracas hem de Buenos Aires’teki hükümetler için büyük bir sorun olmaya devam ediyor; Arjantin’in hükümet değişikliği yalnızca ekonomi için sorunları daha iyi hale getirmeye hizmet ediyor.

Geçen hafta, merkez bankası tüketicilerin kredi kartlarını kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almalarını resmen yasakladı.

Venezuelalılar Petro’ya zorlanıyor

Bu arada Venezuelalılar rejimlerinin geçen yıl yarı zorunlu olarak uygulamaya koyduğu devlet destekli kripto para birimi Petro’ya yönelmeye zorlanıyorlar.

İlgili haber: Venezuela’da Sendikalar Petro Kullanımına Sert Tepki Gösterdi

Bitcoin finans kuruluşu Ledn kurucusu Mauricio Di Bartolomeo Kasım ayındaki durumla ilgili olarak, “Fiziksel değersiz para basmak pahalı ve zorlu lojistiklere sahip. Bu yüzden Venezuella ”Petro”’yu zorunlu tutuyor. Bu durum insanların gerçek zamanlı olarak tasarruflarını tamamen baskı altına almaktan başka bir şey değil” açıklamasını yapıyor.

Pazar günkü Financial Times gazetesine göre Venezuela, ABD yaptırımlarının hükümet üzerindeki etkisinin artması nedeniyle ucuz petrol karışımlarını önemli bir indirimle satmaya zorlanıyor.

Petrol gelirleri, finansal krizden önceki 5 milyar dolara kıyasla, ayda sadece 250 milyon dolara geriledi.

Kaynak