BTC : 83643 ₺ ETH : 2897 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 367.3 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5954 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin 2020 ilk ay mumu ümitleri artırdı

Bitcoin 2020 ilk ay mumu ümitleri artırdı

Bitcoin 2020 ilk ay mumu ümitleri artırdı
0

Bitcoin 2020 ilk ay mumu ümitleri artırdı. Bitcoin halving rüzgarını arkasına alan BTC, 2020 ilk ay mumunu destansı bir şekilde noktaladı. Peki bunun devamı gelir mi?


Bitcoin 2020 ilk ay mumu yüzleri güldürdü

 

2020 yılının ilk ayı boğalar için talihsiz olaylara sahne olmadı. Halving etkisine kapılması beklenen Bitcoin fiyatı, beklendiği gibi hareket ederek Ocak ayı içerisinde %30’u aşan bir yükseliş kaydetti. Bitcoin’in ocak ayını yüksek bir notla kapatması, bu yükseliş eğilimin önümüzdeki aylarda da devam edeceğinin sinyallerini verdi.

İlgili haber: Bitcoin Ocak ayında tam yüzde 32 kazandırdı!

koinmedya_brave

Destansı bir aylık kapanış

Bitcoin’in üst direnç noktalarını inatla zorlaması ve yaşadığı kayıpları kısa sürede lehine çevirmesi, pek çok kripto para uzmanının dikkatini çekti. Ünlü analizci Scott Melker yaptığı paylaşımda, Bitcoin boğalarının üstün performansına değindi. Melker, Bitcoin’in bir ayda iki büyük direnç seviyesinin üzerine çıktığını ve daha önceki iki aylık mumu yutmayı başardığını detaylandırarak takipçileriyle paylaştı.

”Destansı aylık mum. Önceki iki düşüş mumunun yutulması ve iki temel direnç seviyesinin kırılması. Böyle durumlarda önceki çekiç bir sonraki yeşil mum tarafından takip edilir. Olaya bu açıdan bakacak, olursak Bitcoin’de ki boğa trendinin doğrulandığını söyleyebiliriz.”

bitcoin 2020 ilk

Scott Malker bu noktada yeni bir yükseliş eğiliminin doğrulandığından emin görünüyor.

Bitcoin’in 2013’den beri en güçlü başlangıcı!

Bitcoin yaptığı her hareketle Bitcoin treni kaçtı bu saatten sonra Bitcoin trenine binilmez diyenleri şaşırtmaya devam ediyor. BTC, 2020 ilk ayında gösterdiği performansla, son yedi yılın en iyi başlangıcını yaparak yine kendisine güvenmeyenleri şaşırtmayı başardı.

Bitcoin’in bu performansı, BTC’yi pek çok geleneksel yatırım aracının önüne geçirdi. Bitcoin’i geçebilen tek yatırım aracı, 2020 Ocak ayında neredeyse %60 artan Tesla hisse senetleri oldu.

Şubat ayının tarihsel olarak Bitcoin’in en güçlü ayı olduğu düşünüldüğünde, önümüzdeki süreçte BTC’nin içinde bulunduğu ralliye devam etme şansının oldukça yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: