BTC : 65882 ₺ ETH : 1645 ₺ XRP : 1.389 ₺ LTC : 318 ₺ USDT : 6.796 ₺ XLM : 0.5477 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin 2019 son çeyreğinde 2x yapabilir – Nasıl mı?

Bitcoin 2019 son çeyreğinde 2x yapabilir – Nasıl mı?

Bitcoin 2019 son çeyreğinde 2x yapabilir – Nasıl mı?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 2019 son çeyreğinde 2x yapabilir desek bu tahmini çok da akıl dışı bulmazsınız sanıyoruz. Zira Bitcoin 2019 ilk yarısında 4x yaptı bile.


Bitcoin 2019 Son Çeyreğinde 2x yapabilir

Bitcoin çalkantılı bir süreçten geçiyor. Günlük %2’nin altındaki fiyat hareketlerine hasret kaldık. Sakin geçirdiği çok nadir günlerden biri de bugün oldu. Son 24 saat içindeki fiyat değişimi yalnızca %0.33

Bitcoin’in sert hareketleri altcoin piyasasını da son derece hırpaladı. Altcoinlerin yeniden nefes alabilmesi için Bitcoin’in sert fiyat hareketlerinden kaçınması gerekiyor. Zira bugün Bitcoin’in dalgınlığından faydalanan Ripple %5, Stellar %10, Binance coin ise %6 yükseldi. Ancak Bitcoin orta vadede hiç de durulacakmış gibi durmuyor.

koinmedya_brave

Kripto piyasasının saygın analistlerinden Crypto Thies’e göre Bitcoin 2019 üçüncü çeyreği sonuna kadar 13 bin doları muhafaza edebilirse sene sonunda 20 bin dolar olması mümkün. Yaptığı analiz ise temelde Bitcoin grafiğinin fraktal yapısı dolayısı ile kendini tekrarlayacağı öngörüsüne dayanıyor:

Thies analizi için 3 aylık grafiği kullanıyor. Yani her bir mum çubuğu yılın 1 çeyreğini içine alan fiyat hareketlerini simgeliyor. Grafiğe göre 3 aylık KDJ indikatörü Ocak 2016’da pozitif cross- over yaptı. O tarihlerde BTC yalnızca 430 dolardı. İndikatör bahsi geçen çapraz geçişi, fiyat 2-3x yaptıktan sonra gerçekleştirdi. Ani artış tam olarak son derece küçük bir mumdan sonra geldi. Meydana gelen artış ise %100 seviyesinde oldu.

Temmuz 2019’da KDJ indikatörü yeniden aynı görüntüyü veriyor. Yan eğriler yükselişi işaret eder ölçüde yer değiştiriyor. Tıpkı 3 buçuk yıl önce olduğu gibi son mum da henüz son derece küçük. Ve hatta yine aynı şekilde Bitcoin cross-over öncesi 3-4x yaparak bu seviyeye geldi. Şimdi sırada geçmişte olduğu gibi ilave bir %100’lük atılım olabilir. Hem de sadece bir çeyrekte.

koinmedya_brave

Ancak şunu da belirtelim ki kısa gerçekleşmesi gereken son mum Eylül ayı sonunda kapanacak. Bitcoin fiyatı kısa mum oluşturacak şekilde bu çeyreği 10-13 bin aralığında kapatırsa yukarıdaki analiz bizi 2019 sonunda bizi %100’lük artışın beklediğini söylüyor.

Bitcoin Sene Sonu 50.000 Dolar Mı!?

Thies, Bitcoin’in ani bir çöküş yaşamadığı müddetçe, tarihi trend analizlerinin bizi çok daha yukarılara taşıyacağını iddia eden tek analist değil. Timoty Peterson Bitcoin’in her hangi bir yılın ilk yarısındaki performansını ikinci yarısındaki performansına kıyaslayan yöntem sayesinde bazı öngörülerde bulunuyor.

Yılları grafiğe koyduğunuzda yaklaşık olarak bir doğru üzerinde toplanıyorlar. Bu doğrunun formülü tam olarak y=1.1409x+0.5151

Yılları doğru üzerinde okumak mümkün. 2019’u bu doğru üzerinde Ocak-Temmuz performansını baz alacak şekilde yerleştirdiğimizde sene sonu fiyatı çıkıyor. Bu analize göre doğrudan sapma yüzdesine göre olası sene sonu fiyatı 30 bin dolarla 50 bin dolar arasında değişiyor.

Analistin kendisi bile bu analiz sonucunda 50 bin dolarlık fiyatın olasılık dahilinde olmasına şaşırmış bulunuyor. Bize sorarsanız bundan sonra Bitcoin ne yaparsa yapsın kimse şaşırmaz. Çünkü o Bitcoin!

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

Etiketler: