BTC : 65086 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.429 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.795 ₺ XLM : 0.515 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Binance DEX, Ripple destekli coin çıkardı

Binance DEX, Ripple destekli coin çıkardı

Binance DEX, Ripple destekli coin çıkardı
0
huobi_koinmedya

Binance’in merkeziyetsiz kripto para borsası Binance DEX, Ripple destekli coin XRP-BF2’den 10 milyon adet üretti. Bu sayede XRP, Binance DEX’ye daha likit biçimde işlem görebilecek.


Binance DEX, Ripple destekli XRP-BF2

Blockchain ve kripto paraların ardındaki temel felsefe merkeziyetsiz (decentralized) olmasıdır. Merkeziyetsizlik kripto para piyasalarında iki nedenle önemseniyor. İlk olarak merkezi yapılarının manipülatif eylemlerinin önlenmesinde merkeziyetsizliğin çözüm getireceğine inanılıyor. Burada özellikle dolar ve euro gibi fiat paraların merkez bankaları tarafından değerine müdahale edildiği ileri sürülüyor. İkinci faktör ise merkeziyetsiz yapıların siber saldırılara karşı daha güvenlikli bir ortam sağlaması. Merkezi serverlar, online işlemlerde hackerların hedefi olabiliyor.

Lütfen Bkz: BinanceUS stres testini başarıyla geçti

Merkeziyetsiz kripto paraların merkezi borsalarda işlem görmesi ise kripto paraların çelişkisini ortaya seriyor. Bu nedenle merkeziyetsiz borsalar sayesinde daha güvenli bir kripto para piyasaları oluşturulabilir. Bu amaca yönelik Binance, bu yıl merkeziyetsiz borsa (DEX) platformunu oluşturdu. Merkeziyetsiz Binance DEX, günden güne işlem hacmini arttırıyor. Kripto paralarının DEX üzerindeki likiditesini arttırmak için Binanece DEX, Ripple destekli ve XRP ile 1’e 1 sabitlenmiş bir kripto para üretti. 3 Ekim tarihinde Binance borsasının CEO’su CZ, bu bilgiyi twitter yolu ile kamu oyuna duyurdu.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Binance borç verme platformu geliyor

Binance DEX ‘de işlem görecek Ripple destekli coin’den 10 milyon adet üretildi (XRP-BF2). CZ’nin açıklamalarında XRP’nin DEX’te direkt işlem görmeyeceğini ve XRP-BF2 üzerinden işlem göreceğini anlıyoruz. Yine de Binance DEX’in Ripple destekli coin’i sayesinde XRP işlem hacminin artacağını bekleyebiliriz.

Kaynak

Etiketler: