Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) yeni bir dip alım fırsatı sunuyor: İşte, kritik seviye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı iki gündür art arda düşüş yaşıyor. Şimdi aşağıda bir CME boşluğu var ki fiyat bu seviyeye kadar gerileyebilir. Burası yatırımcılar için dip alım fırsatı sunuyor.

Bitcoin (BTC) yeni bir dip alım fırsatı sunuyor: İşte, kritik seviye

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü %4,5’e varan bir düşüş yaşandı ve ardından bir miktar toparlandı. Salı günü şimdiye kadar daha da kötü bir düzeltme yapıyor. Günlük bazda yüzde 6’ya yaklaşan bir düşüş var. Bitcoin mevcut seviyeden yükselecek mi yoksa piyasaya Bitcoin satın almak için daha cömert bir fırsat mı sunacak?

BTC daha fazla düşecek mi?

Kripto piyasası artık ikinci gündür kırmızıda seyrediyor. Pazartesi günü %2,3’lük bir geri çekilme kaydedildi. Salı günü şu ana kadar fiyat %5.6 daha düştü. Bu geri çekilme burada durur mu yoksa piyasa daha fazla aşağı yönlü devam eder mi?

İlgili – Analist: Bitcoin’de yeni ATH kırılmasına bir adım kaldı

bitcoin Bitcoin (BTC) yeni bir dip alım fırsatı sunuyor: İşte, kritik seviye

Kaynak: TradingView

Günlük grafikte, BTC için bu son düşüş fiyatı Şubat başından bu yana kırılmayan ana trend çizgisine indirdiği görülebilir. Hatta bu trend çizgisinin de altına sarktı. BTC’de günlük kapanışın hangi seviyeden olacağı önemli. Eğer bu trend çizgisini korursa buradan yeniden yükselebilir. Aksi durumunda burası kısa vadede dirence dönüşebilir.

Bu arada gerçekleşmek üzere olabilecek başka bir senaryo da var. Bitcoin’de 64.100 dolarda doldurulması gereken bir CME boşluğu olduğunu da görüyoruz. Burası da fiyata bir destek seviyesi olabilir. Fiyat, boşluğu kapatmak için trend çizgisinden aşağıya doğru bu seviyeye inebilir. Zaten şu an bunu yapmaya başladığını görüyoruz.

İlgili – Sam Bankman-Fried, hapisten FTX kurbanları için açıklama yaptı

Yatırımcılar ve traderler ise Bitcoin’in bir boğa piyasasında olduğu unutulmamalıdır. Boğa piyasaları, fiyatların yükseldiği zamanlardır ve yol boyunca kesinlikle düzeltmeler olacak. Önemli olan yatırımcıları sağlam durması ve bu fırtınaları atlatması.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.