Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Sam Bankman-Fried, hapisten FTX kurbanları için açıklama yaptı

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çöken FTX kripto borsasının kurucusu ve eski CEO’su parmaklıklar arkasından konuştu. Sam Bankman-Fried’in, FTX kurbanları ile ilgili ne dediğine bakalım.

Sam Bankman-Fried, hapisten FTX kurbanları için açıklama yaptı

Geçtiğimiz hafta bir Amerikalı yargıç, çöken kripto para borsası FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ı (SBF) 25 yıl hapis cezasına çarptırmıştı.

25 yıllık cezasının ilk haftasında SBF yeni bir açıklama yaptı. Hem de parmakçıkların arkasından. Gelen haberlere göre, SBF FTX kurbanlarının mevcut piyasa fiyatından bir ödemeyi hak ettiğini söylüyor. Şöyle diyor:

“Binlerce müşterinin umutsuzluğunu, hayal kırıklığını ve ihanete uğramışlık hissini duydum ve gördüm. Mevcut fiyat üzerinden tam olarak ödenmeyi hak ediyorlar…

Bu Kasım 2022’de de olabilirdi ve olmalıydı, bugün de olabilir ve olmalı. Onları her gün beklerken görmek çok acı verici.”

Geçtiğimiz hafta Financial Times, “yeniden yapılandırma görüşmeleri hakkında bilgi sahibi olan” iki kişiye atıfta bulunarak, çöken kripto borsasının eski müşterilerine FTX’in Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulunduğu günkü varlıklarının değerinin %120-140’ını ödeyeceğini bildirdi.

İlgili – İşte, yeni ATH yaparak BNB coini de geçecek kripto para

ftx Sam Bankman-Fried, hapisten FTX kurbanları için açıklama yaptıSBF ayrıca yaptıklarından ve bunlardan zarar gören insanlardan dolayı pişmanlık duyduğunu söyledi. Şöyle devam ediyor:

“Her gün düşündüğüm şeylerin çoğu bu…

Yaptığım şeyin yasa dışı olduğunu hiç düşünmedim. Ancak kendimi yüksek bir standartta tutmaya çalıştım ve kesinlikle bu standarda uymadım.”

Gözden düşen eski CEO, bir süredir müşterilere geri ödeme yapmak için yeterli varlık olduğunu savunuyor. Parmaklıklar arkasından yardım etmek için elinden gelen her şeyi yaptığını söylüyor. Son olarak şöyle diyor:

“Kaybettiklerim her gün aklımdan çıkmıyor. Asla kimseyi incitmek ya da kimsenin parasını almak niyetinde değildim. Ancak FTX’in CEO’suydum, şirketin başına gelenlerden ben sorumluydum ve sorumlu olduğunuzda işlerin neden kötü gittiği önemli değildir. Hasarın bir kısmının bile onarılmasına yardımcı olabilmek için her şeyimi verirdim. Hapishanede elimden geleni yapıyorum ama daha fazlasını yapamamak son derece sinir bozucu.”

İlgili – Ripple – SEC davasında XRP’yi zora sokacak yeni gelişme

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.