1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD Başkan adayı Robert Kennedy Jr’ın ne kadar Bitcoin aldığı ortaya çıktı

ABD Başkan adayı Robert Kennedy Jr’ın ne kadar Bitcoin aldığı ortaya çıktı

ABD Başkan adayı Robert Kennedy Jr’ın ne kadar Bitcoin aldığı ortaya çıktı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Başkan adayı Robert Kennedy Jr’ın ne kadar Bitcoin aldığı ortaya çıktı. Kennedy, daha önce yaptığı açıklamada, hiç BTC sahibi olmadığını söylemişti. Neden böyle farklı bilgiler geldiğinin sırrı da açıkladı. Ayrıntılara bakalım.


ABD Başkan adayı Robert Kennedy Jr’ın ne kadar Bitcoin’i olduğu ortaya çıktı

ABD Başkan adayı Robert F. Kennedy Jr’ın 100.000 dolar ile 250.000 dolar arasından Bitcoin’e sahip olduğu ortaya çıktı. Bu bilgiler ise kısa süre önce açıklanan mal varlığı beyanı belgesinde yer aldı.

Ancak bu belgede yer alan bilgiler ile Kennedy’nin daha önce yaptığı açıklamalar çelişiyor. ABD Başkan adayı, 2023 Bitcoin Konferansı sırasında yaptığı açıklamada, BTC’ye hiç yatırım yapmadığını söylemişti.

Kennedy’nin kampanya yöneticisi ve eski bir kongre üyesi ve başkan adayı olan Dennis Kucinich ise CNBC’ye yaptığı açıklamada, buradaki çelişkinin sebebini açıkladı. Ona göre, Kennedy, konferansta yaptığı açıklamadan sonra Bitcoin satın almıştı.

Kennedy, ilk olarak Nisan ayında yaptığı açıklamada, 2024 başkanlık seçimleri için Demokratlardan aday olacağını duyurmuştu. Ancak görevdeki Başkan Joe Biden’ın ikinci dönem için aday olma kararı nedeniyle parti adaylığı uzak bir ihtimal olarak görülüyor.

İlgili – Avalanche için daha fazla ralli bekleyen analistten, Litecoin ve ZIL değerlendirmesi

1000 dolarlık bitcoin abd başkanı

İlgili – BitMEX kurucusu, Bitcoin’in yapay zekayla (AI) nasıl %2400 yükseleceğini açıkladı

Anket şirketi RealClearPolitics’in verilerine göre, Biden’ın Demokratlardan adaylığı için destek oranı yüzde 64. Kennedy’de ise bu oran sadece yüzde 14,4.

Çevre dostu olarak bilinen Kennedy, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, başkanlık kampanyası için Amerikan tarihinde ilk defa Bitcoin bağışları kabul edeceğini duyurmuştu. Bu açıklaması manşetlere konu olmuştu.

Kennedy, Bitcoin’in otoriter sansüre karşı bir siper görevi görebileceğine inanıyor. Ayrıca başkan seçilirse Bitcoin’in hakkını koruyacağına söz veriyor.

İlgili – Dev İngiliz bankasından 2024 yılı Bitcoin için çok büyük bir fiyat tahmini

Kaynak

Etiketler: