1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Dev İngiliz bankasından 2024 yılı Bitcoin için çok büyük bir fiyat tahmini

Dev İngiliz bankasından 2024 yılı Bitcoin için çok büyük bir fiyat tahmini

Dev İngiliz bankasından 2024 yılı Bitcoin için çok büyük bir fiyat tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetimi altında 819 milyar dolar gibi büyük bir varlık olan dev İngiliz finansal şirketi, Bitcoin fiyatı için çok büyük bir 2024 hedefi açıkladı. Bankanın bu şaşırtan BTC tahmini ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Dev İngiliz bankasından 2024 yılı Bitcoin için çok büyük bir fiyat tahmini

Çok uluslu bir İngiliz bankacılık ve finansal hizmetler devi olan Standard Chartered’in Bitcoin için çok büyük bir fiyat hedefi açıkladı bildiriliyor. Hem de bu dev fiyat hedefine gelecek yıl ulaşacak diyor.

Dünyanın en büyük haber ajanslarından olan Reuters’te yer alan habere göre, yönetimi altında 819 milyar dolar bulunan Standard Chartered, Bitcoin’in 2024 yılında 120.000 dolar olacağını tahmin ediyor. Bu hedefi bankanın üst düzey yabancı mevduat analistlerinden Geoff Kendrick açıkladı. Açıklamasında şöyle diyor:

“Madencilikte kazılan her BTC (Bitcoin) başına madenci karlılığı arttı. Bu da şu demek. Madenciler nakit girişlerini sürdürürken daha az satış yapabilirler. Net BTC arzını azaltır ve BTC fiyatlarını yükseltirler…

Bu da, madencilerin günlük sattıkları Bitcoin miktarını şu anda 900’den 180-270’e düşürmesine eşdeğer…

Bir yıl içinde bu, madencilerin yaptığı satışın 328.500’den 65.700-98.550 aralığına düşmedi demek. Böylece net BTC arzında yılda yaklaşık 250.000 Bitcoin’lik bir azalma olabilir.”

İlgili – Ünlü analist Willy Woo’dan Bitcoin için ‘çok büyük’ hedef açıklaması

bitcoin Dev İngiliz bankasından 2024 yılı Bitcoin için çok büyük bir fiyat tahmini

Standard Chartered’a göre, fiyatta öngörülen artışın nedeni, günde 900 yeni coin kazıyan madencilerin, başta elektrik olmak üzere masraflarını karşılamak için sonunda daha az satış yapmak zorunda kalmaları.

Bitcoin fiyatı şu an 30.000 dolar civarında işlem görüyor. Buradan 120.000 dolara sıçrama yapması demek ise lider kripto paranın yüzde 300 değer kazanması anlamına geliyor.

Standard Chartered’ın 120.000 dolar için açıkladığı zamanlama aynı zamanda Bitcoin halving dönemine de denk geliyor. Halving olayı sırasında blok başına kazılan BTC yarı yarıya azalıyor. Bir sonraki halvingin ise Nisan ya da Mayıs 2024’te olması bekleniyor. Bitcoin halving olayının geçmişte fiyata çok büyük pozitif etkileri oldu.

İlgili – BitMEX kurucusu, Bitcoin’in yapay zekayla (AI) nasıl %2400 yükseleceğini açıkladı

Kaynak

Etiketler: