Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu döngüde izlenmesi gereken 4 önemli Bitcoin zirve sinyali

Bitcoin’e yeni zirve
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin mevcut döngünün zirve seviyesini yaşadı mı? BTC için zirve sinyali verebilecek on chain verilere ve ne gösterdiğine bakalım.

Bu döngüde izlenmesi gereken önemli Bitcoin zirve sinyalleri

Bitcoin (BTC) Nisan ayının başından bu yana yaklaşık %9’luk bir düşüşle 65.000 dolar fiyat seviyesine geri döndü. Kripto para trader ve yatırımcıları, BTC’nin bu döngüde bir fiyat zirvesine ulaşıp ulaşmadığını ya da hangi sinyalleri izlemeleri gerektiğini merak ediyor.

Piyasanın zirve ve dip noktalarını hassas bir şekilde tahmin etmek zordur ve en başarılı yatırımcılar için bile zor bir görev olarak kabul edilir. Bununla birlikte, deneyimli yatırımcılar tahminler yapmak için tarihsel göstergelere, modellere ve sinyallere bakabilirler.

Özellikle Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, bu döngü için izlenmesi gereken 13 Bitcoin zirve sinyalini açıkladı. Deneyimli trader, bu önemli sinyalleri 2 Nisan’da X’te bir başlıkta yayınladı. Charles Edwards, X paylaşımında şöyle diyor:

“Bu göstergelerin izlenmesi, herhangi bir tahmin veya fiyat hedefinden çok daha önemlidir. Göstergelerin %30’u bugün yüksek risk olduğunu gösteriyor. Her zaman elimdeki verilere göre pozisyon alırım. Bugün, bir döngü zirvesi için daha yakından izlemesi gereken veriler var. Muhtemelen hala biraz zaman var, ancak keyfi bir dolar hedefine veya olası bir süper döngünün FOMO’suna kapılmayın.”

İlgili – Bitcoin (BTC) yeni bir dip alım fırsatı sunuyor: İşte, kritik seviye

Bitcoin zirve sinyali olabilecek 4 on chain veri

Özellikle, bu döngü için izlenmesi gereken 13 Bitcoin zirve sinyalinden dördü zaten yüksek risk bölgesinde. Charles Edwards’ın işaret ettiği önemli on chain veriler şöyle:

Bu döngüde izlenmesi gereken önemli Bitcoin zirve sinyalleriİlk olarak, Hodler Büyüme Oranının (HGR) yavaşlaması Edwards’ın deyimiyle “elmas ellerin kâra geçmeye başladığını” gösterebilir. Tarihsel olarak, Bitcoin’in iki yıl veya daha uzun süredir aktif olmayan arzı büyümeyi durdurduğunda, bu bir döngünün zirve sinyali olabilir.

İkinci olarak, Capriole Investments’ın kurucusu, hareketsiz Bitcoin cüzdan adresleri tarafından artan bir faaliyet gördü ve bu da onun görüşüne göre endişe verici.

Üçüncüsü, analist Bitcoin adreslerinin %95’inden fazlasının kârda olduğunu düşünüyor ki bu da önemli bir zirve sinyali. Esasen, kâr edenlerin sayısı arttıkça, büyük bir kâr realizasyonu faaliyetinin ateşlenme olasılığı da artar.

Son olarak, Bitcoin için zirve sinyale işaret eden dördüncü gösterge, ABD finans kuruluşlarının likidite değişimi.

İlgili – Analist: Bitcoin’de yeni ATH kırılmasına bir adım kaldı

Sonuç olarak uzman yatırımcı, bu döngüde Bitcoin ve kripto para fiyatlarında olası bir zirvenin başlangıç sinyalleri konusunda uyarıda bulunuyor. Bununla birlikte, bu göstergeler hala kritik bir aşamada değil ve Capriole Investments orta vadede olası bir boğa piyasası daha görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.