BTC : 83464 ₺ ETH : 2933 ₺ XRP : 1.923 ₺ LTC : 370.1 ₺ USDT : 7.612 ₺ XLM : 0.6083 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini hızlandırıyor

Binance, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini hızlandırıyor

Binance, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini hızlandırıyor
0

Son yapmış olduğu güncellemelerle birlikte Binance, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini hızlandırma çalışmaları içerinde bulunuyor.


Binance, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini hızlandırıyor

Binance, önde gelen iki kripto para birimi için para çekme ve yatırma işlemleri için gereken zamanı kısaltma yoluna gidiyor.

Kripto para borsası, salı günü yapmış olduğu açıklama ile sistemlerindeki blok onaylama sayısı ile ilgili ayarlamaya gideceklerini duyurdu. Şirket, bu ayarlama ile bir işlemin tamamlanması ve uygulanabilmesi için gereken zamanı kısaltacaklarını ifade ediyor. Bu süre Bitcoin (BTC) için yarıya indirilerek bir blok onayına düşürülüyor. Para çekme işlemi için ise iki onay gerekiyor.

Ethereum (ETH) ve onunla ilgili ERC-20 tokeni için para yatırıp – çekme işlemi için Binance, 12 blok onayı gerektiğini ifade ediyor. Daha öncesinde bu işlem için 30 blok onayı gerekiyordu.

koinmedya_brave

Aslında ilgili blockchainler normal olarak blokları onaylayacaktır ve bu işlem Binance’nin kontrolünde bulunmuyor. Fakat daha hızlı hizmet için, borsa kendi sistemi içerisindeki cüzdan bakiyesini değiştirmek için tatmin edici düzeyde onay sayısını azaltmayı kabul ediyor.

Güncellemeyi retweet eden Binance’nin CEO’su Zhao basitçe “Daha hızlı” ifadesini kullanıyor.

Güncelleme ile birlikte başka neler geliyor

Güncelleme Binance tarafından bir dizi ek hizmet ve iyileştirme ile birlikte geliyor.

Geçen birkaç hafta içinde, platform tarafından stabilcoinlerin ve bitcoine sabitlenmiş bir tokenin kendi blockchainleri üzerinden sunulacağı açıklandı. Bununla birlikte kripto vadeli işlemleri için 20x kaldıracın yakın zamanda piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Şirket aynı zamanda IdentitiMind, Elliptic ve CipherTrace gibi şirketlerle yapmış olduğu ortaklık aracılığıyla kara para aklama karşıtı prosedürlerini güçlendiriyor.

Daha fazla tartışmaya neden olacak bir adım olarak şirket mevzuata ilişkin konular nedeniyle uluslararası site olan Binance.com sitesine ABD’den gelen tüm kullanıcılar için yasaklama getiriyor. Fakat şirket aynı zamanda kendi düzenleyici platformunu ülke için kısa zamanda hazırlama çalışması içerisinde bulunuyor. Rıpple’ın eski yöneticisi olan Catherine Coley’de CEO olarak göreve getiriliyor.

Kaynak

Etiketler: