BTC : 63454 ₺ ETH : 1649 ₺ XRP : 1.37 ₺ LTC : 302.9 ₺ USDT : 6.879 ₺ XLM : 0.6291 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analiz dosyası: Bitcoinden zengin olmak için gereken süre ve yöntemler

Analiz dosyası: Bitcoinden zengin olmak için gereken süre ve yöntemler

Analiz dosyası: Bitcoinden zengin olmak için gereken süre ve yöntemler
0
huobi_koinmedya

Bitcoinden zengin olmak, Aralık 2017’de BTC 20 bin doları görüp birçoklarını zenginleştirdiğinden beri, herkesin hayallerini süslüyor. Peki Bitcoin’den nasıl zengin olabiliriz ve ne kadar sürede?


Bitcoin’den zengin olmak ne kadar sürer?

Yapılan yeni bir araştırmaya göre Bitcoinden zengin olmak için geçmesi gereken bir süre var. Twitter analisti Bitcoin Economics bu konuda yaptığı bir araştırmayı yayınladı kısa süre önce. Bitcoinden zengin olmak ve kazanç sağlamak için belirli bir süreye ihtiyacımız var.

Eğer %100 kazanç elde etmek istiyorsak Bitcoini elimizde 1,135 gün tutmamız gerekiyor. Yaklaşık 3 yıldan fazla bir süre bu. Kulağa çok uzak mı geliyor dersiniz? Hiç bir yatırım öyle iki günde insanı zengin etmiyor ki!

Bknz: Bitcoin hakkında bilmediğiniz 5 ilginç gerçek

koinmedya_brave

Bir kıyaslama yapacak olursak S&P’den  %100 kazanç sağlamanız için ihtiyacınız olan süre 23 yıl! S&P’ye bakınca aslında Bitcoin daha çabuk kazanç getiren bir yatırım oluyor.

Analiz Bitcoin’in çok büyük sıçrama yapıp 1,150 dolara çıktığı 2013 yılı baz alınarak gerçekleştiriliyor.

1,150 dolardan BTC alan yatırımcılar, 1,135 gün beklediktan sonra 2017’de hayallerine kavuşmuşlardı. Aşağıda tarihsel olarak ne kadar sürede ne kadar kazanç sağlandığı, Bitcoin’in gösterdiği tarihsel yükseliş yer alıyor. Bitcoinden zengin olmak biraz sabır isteyen bir iş.

  • Bir günlük kazanç: 50%
  • 35 günlük kazanç: 60%
  • 110 günlük kazanç: 70%
  • 317 günlük kazanç: 75%
  •  461 günlük kazanç: 80%
  •  663 günlük kazanç: 90%
  • 1,335 günlük kazanç: 100%

Bitcoinden zengin olmak

koinmedya_brave

Bknz:Fiat para birimlerinin aksine Bitcoin asla devalüe olmaz

 Bitcoinden zengin olmak için ne yapabiliriz?

Bitcoin hayata adım attığından bu yana pek çoklarını zengin etti. Şimdilerde kripto paralarla ilgilenen herkesin hayali Bitcoinden zengin olmak. Bu konuda 7 yöntemi kısaca anlatacağız. Bakalım insanlar ne yapıyorlar da Bitcoinden zengin oluyorlar?

1-Yazmak

Bitcoin piyasası artık çok geniş bir kitlenin ilgisini çekmeye başladığı için yapacağınız ilk şey bu konuda yazmak olabilir. Piyasanın ilgi çekmeye devam etmesi okuyucu kitlesini arttıracağı için, yazılarınız mutlaka okuyucu bulacaktır.

2-Bitcoin websitesi açmak

Yine bu alan hayli ilgi çeken bir alan olduğu için açacağınız bir websitesi bir çok okuyucuyu sitenize çekecek. Bitcoin ile ilgili içerikler, fiyat tahminleri, piyasanın önde gelenlerinin görüşleri sitenizi çekici hale getirecektir.

3-Bitcoin ticareti-Arbitraj

Bir diğer yöntem Bitcoin ticareti yapmak. Burada da iki yol var. Birincisi arbitraj. Bu yöntem en güvenilir olanı. Alım satım yapacaksınız. Fiyat düşünce alacak, çıkınca satacaksınız. Bu kadar basit! Bitcoinden zengin olmak biraz sabır, biraz dikkat, biraz gayret istiyor.

Bknz: Geleneksel para politikaları Bitcoin kullanımını arttırıyor

4-Bitcoin ticareti-spekülasyon

Bu çok riskli bir yöntem. Bitcoininizi fiyat paraya en yüksek düzeyde satmak için yükselmesini bekleyeceksiniz. Fiyat öngörünüz çok iyi olmalı ya da belli tekniklerden yararlanmalısınız. Teknik göstergelere bakıp işlem yapan ve çok iyi kazanç elde edenler var. Bu konuda yardımcı olan pek çok kripto analiz sitesi var.

5-Bitcoin borç vermek

Bu yolla Bitcoininizi başkalarına borç verebiliyorsunuz. Marjin fon yöntemi ile size bu konuda yardımcı olan siteler var. Bu şekilde kaldıraçlı marjin işlem yapan diğer tüccarlara Bitcoin ödünç veriyorsunuz. Eğer bu konuda risk almayı seviyorsanız SALT adlı program işinizi görecektir. SALT bir borç verme programı.

6-Ürün ve hizmetler

Her yeni gelişen sektörde olduğu gibi, siz de bu sektörde yaratıcılığınıza bağlı olarak ürün ve hizmet geliştirebilirsiniz. Kripto para ve blockchain bazlı oyunlar uygulaması için porfolyo takip uygulaması geliştirebilirsiniz. Her şey yaratıcılığınıza kalmış.

7-Bitcoini nakite çevirmek

Bitcoininizi rahatlıkla nakite çevirebileceğinizi biliyorsunuzdur. Bu konuda kripto borsaları size yardımcı olacaktır. Bu borsalar online hizmet verirken offline olarak da satış yapabiliyorsunuz. Bunun için küçük ücretler karşılığı hizmet veren finansal kurumlar var.

Bizden söylemesi, sizden gayret etmesi! Araştırmalarınızı yoğunlaştırıp piyasayı iyice tanıdıktan sonra yolunuz açık olsun. Bitcoinden zengin olmak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz artık!

Bitcoin endüstrisi çok büyük bir gelişme gösteren bir sektör. Bu alanda yapacağınız en ufak akıllıca girişim size kazanç olarak dönecektir.

Kaynak 1

Kaynak 2

 

Etiketler: