pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin BARR formasyonunu izlerse yeni zirveler gelebilir

Bitcoin BARR formasyonunu izlerse yeni zirveler gelebilir

Bitcoin BARR formasyonunu izlerse yeni zirveler gelebilir
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin BARR formasyonunu izlerse kısa zaman içinde yeni zirveler görebilir.


Geçen 2-3 gün boyunca Bitcoin fiyatı güç şovu yapmaya devam ederek Salı akşamı 6,800 dolara ulaştı. (TradingView verilerine göre). Bu arada global marketler de haftalar süren aşağı yöndeki fiyat hareketinin ardından iyileşme emareleri göstermeye başladılar.

Düştüğü 3,800 dolar seviyesinden yaklaşık %74 yükselerek şu anki değeri olan 6,650 doları gören kripto, son 5-6 günde yaklaşık %20’nin üzerinde artış gerçekleştirdi. Her ne kadar pek çok kişi bunun kısa süreli bir ralli olduğunu çünkü nihayetinde muhtemelen güç toplayacağı 5,000 dolar seviyesine döneceğini söylese de ilginç bir patern mevcut. BTC’nin takip ettiği bu kilit ‘textbook bottoming’ patterni, rallinin henüz bitmediğini söylüyor.

koinmedya_brave

Bitcoin BARR formasyonunu takip ediyor

Bu hafta başlarında NewsBTC tarafından Bitcoin’in bir ‘textbook bottoming pattern’i izlediği yazılmıştı. BuThe bump-and-run-reversal bottoming(BARR formasyonu) (çarpma ve tersine çevrilme) patterni, Thomas Bulkowski’nin Encyclopedia of Chart Patterns (grafik desenleri ansiklopedisi)’nde bulunabilir.

 Bu pattern, birkaç fiyat trendi ile belirleniyor:

1) yoğun, dikey satışa yol açan düşüş trendi.

2) yukarıda bahsedilen düşüş trendi kadar süre boyunca fiyat konsolidasyonunun sürdüğü bir dip patterni.

3) 1 numarada bahsedilen düşüş trendi çizgisini geri takip ederek yükselen bir ralli.

4) dibi oldukça geride bırakan bir yükselişten önce trend çizgisine geri dönüş.

İlginç olanı, pattern bir kripto tüccarının aşağıdaki fiyat grafiğini paylaşmasıyla beraber, günler sonra ortaya çıktı. Bu grafiğe bakarsak, Bitcoin BARR formasyonunu takip etti ve artık 4. aşamasına girmek üzere. Yani gelecek hafta ya da sonrasında faz-1’i geçerek 9,000 dolara yükselme getirecek bir döneme girebiliriz. Bunun anlamı, tüm silah bırakma hareketi tamamen tersine dönebilir.

Bitcoin BARR Bitcoin BARR formasyonunu izlerse yeni zirveler gelebilir2018 boyunca ve 2019 başlarında yaşanan ayı marketinde de aynısı yaşandığından bu pattern bilhassa önemli. Gerçekten de Kasım 2018’den Haziran 2019’un en yüksek seviyesine kadar olan dönemi gösteren bir grafiğe bakarsanız, fiyat hareketinin textbook şemasına neredeyse mükemmel bir şekilde, tüm fazlarıyla beraber uyduğunu görebilirsiniz.

Şüphesiz Bitcoin fiyat hareketinin bu textbook paternine uyacağının herhangi bir garantisi yok. Fakat ne derler bilirsiniz: Tarih kendini tekrarlamaz. Fakat genellikle kafiyelidir.

Sadece güçlü bir işaret olmakla kalmıyor

Bu sadece kriptoya özel güçlü bir işaret olarak kalmıyor. Temeller açısından bakıldığında; Beyaz Saray danışmanı Larry Kudlow ABD Hükumeti’nin teşvik paketinin kabaca 6 trilyon dolar olarak geleceğine inanıyor.

Bakınız:Bitcoin 7000 dolar kapılarında

Bazı perspektiflerden 6 trilyon doların önemine bakalım:

  • 6 trilyon dolar, Amerika’nın 1/3 GDP’sine eşit.
  • ABD merkez bankasının bilançosunun %130’u demek.
  • Yeryüzündeki her insana verilecek 850 dolar demek.
  • Ya da 900 milyon Bitcoin’e eşdeğer.

Delice bir rakam yani.

 

“Her ne kadar teşviğin hiç biri doğrudan Bitcoin’e olmasa da, bu para dramatik bir şekilde Bitcoin ve diğer kripto paraların değerini arttıracaktır.

-Nick Chong (@_Nick_Chong) 24 mart 2020”

 

Önemli market analistlerinden ve podcaster Preston Pysh, bir süre önce Morgan Creek Digital ortaklarından Anthony Pompliano ile yaptığı bir podcastte teşviğin Bitcoin için önemine değindi.

Pysh, kısa süre sonra Amerikan hanelerinde harcanacak bu paraların önemli bir kısmının, özellikle milenyum nesli tarafından olmak üzere Bitcoin’e ayrılacağını söyledi. Çünkü Pysh’e göre onlar teknolojinin değerini görüyorlar ve dijital bir dünyadaki dijital paranın azlığı nedeniyle treni kaçırmak istemiyorlar.

Kaynak

 

 

X