pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Ripple haber Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?

Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?

Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?
0
koinmedya_googlenews

Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 milyon XRP gönderdi. Bu transfer işlemi, son 24 saattir yükseliş kaydeden XRP fiyatını nasıl etkiler? Analistlerin son XRP tahminleri nasıl?


Ripple bilinmeyen adreslere dev transferler gerçekleştirdi! XRP fiyatını nasıl etkiler?

Son birkaç saat içinde XRPL Monitor, 174 milyondan fazla XRP’nin transfer edildiği birkaç büyük işlem tespit etti. Bu transferlerin çoğunun ise Ripple tarafından yapıldığını ortaya koydu.

XRPL Monitor olarak bilinen hesap, son 12 saat içinde 174.4 milyon XRP’nin taşındığı birkaç büyük transfer işleminin gerçekleştiğini söylüyor. Twitter hesabına göre bu işlemler, XRP, Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte yeşil bölgeye girdikten sonra gerçekleşti.

koinmedya_brave

Bu işlemlerin en büyükleri, kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple Labs tarafından yapıldı. Ripple bilinmeyen cüzdanlara toplam 130 milyon XRP gönderdi.

Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?
Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?

Ripple ve bazı büyük borsalar 174.4 milyon XRP transfer etti

XRPL Monitor olarak olarak bilinen Twitter botu, son birkaç saat içinde toplam 174.4 milyon XRP’nin transfer edildiği birkaç büyük işlemden bahsediyor.

Bu işlemlerde dikkat çeken bir ayrıntı var; bunlardan üçü blockchain devi Ripple tarafından gerçekleştirildi. Ripple bilinmeyen adreslere toplamda 130 milyon XRP transfer etti. İşlem detaylarının paylaşıldığı tweetlerden biri ise şöyle:

İşlem Türü: Ödeme

Tutar: 100.000.000 XRP

İşlem ücreti: 0.004 XRP

Gönderen: Ripple

Gönderen Bakiyesi: 50.000.099.985687

Alıcı: r3u9Yrb7Kgaiw3CZqk1t3yQ8YagrNVT665

Alıcı Bakiyesi: 103.000.000.993509

Bithomp’tan gelen verilere göre ise, 100 milyon XRP bir Ripple cüzdanından bir başka Ripple cüzanına gitti. 30 milyon XRP ise, BitGo platformu tarafından kurulan ve kurumsal müşterilere kripto saklama hizmetleri sunan çoklu imzaya sahip cüzdanlara aktarıldı. Transfer edilen XRP’lerin geri kalanı da Bithumb ve Coinoine gibi kripto para borsaları tarafından gönderildi.

Bu arada, Pazartesi günü ABD Merkez Bankası’nın, sınırsız mali genişleme politakası doğrultusunda sınırsız varlık alımına ilişkin aldığı yeni kararın ardından, Bitcoin ve kripto para piyasaları yükselişe geçti.

Ripple yatırımcıları, bu duyurudan sonra XRP fiyatının nasıl bir rota çizeceğini merak ediyor. Analistler, FED’in bu kararının ardından XRP fiyatı ile ilgili tahminlerini paylaşıyor.

Bu işlemler XRP fiyatını nasıl etkiler? XRP fiyat beklentileri nasıl? 

Ripple tarafından piyasaya sürülen büyük miktarlarda XRP’ler, genellikle düşüş işareti olarak kabul edilir. Fakat bu kez traderler tam tersini söylüyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, son 24 saat içinde Bitcoin, %14.83 ve Ethereum ise %14.06 arttı. Dolayısıyla analistler, mevut ekonomik görünümün ve BTC fiyat hareketlerinin de etkisiyle, üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP’de daha fazla yükseliş bekliyor.

Bu arada XRPUSD paritesinin saatlik grafiğinde 0.1520$ civarındaki dirençle oluşan büyük düşüş çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Ripple şu anda, 0.1620 dolardaki son pivot bölgesi civarında işlem görüyor.

Ripple boğaları şu sıralar, 0.1620$ ve 0.1625$ direnç seviyelerini kırmak için mücadele ediyor. Yakın vadede özellikle 0,1625 dolarlık direnç alanının kırılması durumunda fiyatın daha da yükselmesi bekleniyor.

Bununla birlikte GerardWalker5 isimli trader, grafikte büyük bir düşen kama formasyonu oluştuğundan bahsediyor. Daha önce de XRP’yi, 0.22 dolara götürebilecek bir yükselen üçgen gibi, XRP’de potansiyel bazı olumlu işaretler ve formasyonlar oluştuğunu söylemişti.

TradingView analistleri de mevcut görünümün yukarı yönlü hareketlere işaret ettiğini paylaşıyor. Bazı analistlerin tahminleri oldukça yüksek; XRP’nin 0,30 dolara doğru ilerlediğini söyleyen TradingShot da onlardan biri.

‘TradingShot’ olarak tanınan analist, oldukça yüksek bir tahminde bulunuyor:

“XRPUSD için şu anda iki senaryo var: Ya 2018’de olduğu gibi %220’lik bir artışla 0.30$’a veya Mart ayı itibariyle koronovirüs salgını etkisiyle yaşanan satış baskısını da göz önüne alarak, 0.24$’a doğru bir yükseliş yapacak.”

Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?
Ripple bilinmeyen cüzdanlara 130 Milyon XRP gönderdi- XRP fiyatını nasıl etkiler?

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler:
X