Anasayfa Bitcoin Bitcoin fiyatı tam da olması gerektiği yerde

Bitcoin fiyatı tam da olması gerektiği yerde

Bitcoin fiyatı tam da olması gerektiği yerde
0
koinmedya_googlenews

Analistlere göre Bitcoin fiyatı tam da olması gerektiği yerde bulunuyor.


Geçen günde yaşanan yoğun satış sonrası, Bitcoin bir miktar istikrar bulmuş gibi görünüyor. Bunda boğaların 8,800 dolar çizgisini canla başla savunmalarının büyük etkisi var. Seviye, kripto için yakın dönem destek hattı olacakmış gibi duruyor.

Analistler devam eden geri çekilme ile BTC fiyatının tam da olması gerektiği yerde olduğunu düşünüyor. Onlara göre bu seviye, önümüzdeki yıllarda kilit büyüme eğrisine kılavuzluk edecek.

koinmedya_bybit

Bu seviye, yatırımcıların korkularının aşırı derecede arttığı bir dönemde ortaya çıkar ve tipik olarak yükseliş işareti olarak kullanılabilecek bir karşıt göstergedir.

Yatırımcının korkusu büyürken Bitcoin 8,800 dolar bölgesinde stabilize

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin günlük 9,300 dolar seviyesinden önemli bir düşüş yapmış ve 8,800 dolar hattını savunmaya devam ediyordu.

Şunu da belirtmek önemli; BTC 8,000 dolar ortalarında sağlam bir destek bulabildi. Bu da, yoğun gece yarısı satışları boyunca boğaların karakollarını güçlü bir şekilde koruduklarını gösteriyor. Yakın dönemde ise, şu anki stabilitesine rağmen hala istikrarsız bölgede görünüyor. Bu da 2020’nin ilk 2 ayında oluşan oldukça güçlü boğa momentumunun, devam eden düşüş trendi sonucunda, marketin ciddi hasar görmesi nedeniyle gerçekleşiyor.

Bu yeni hareket, pek çok yatırımcının korkusunu gösteren, büyüyen “korku ve açgözlülük endexi” ile mevcut neşesinin ciddi hasara uğradığını gösteriyor. Peki şu an Bitcoin tam da olması gerektiği alanda mı bulunuyor?

Twitter’in popüler kripto analistlerinden Mr. Anderson attığı bir tweette şunları söyledi:

“BTC Korku & Açgözlülük: ’Aşırı Korku’ okumayı beklerdim. Korku bu aşamada anlaşılabilir. BTC, 200-günlük ve 21-haftalık EMA’yı ve geniş manada bir aylık kapanışı test ediyor. Yukarı ve aşağı yönde türbülans bekliyorum.”

BTC hala yılların büyüme eğrisinin oldukça üzerinde seyrediyor

Şunu da akılda tutmak önemli: BTC hala kritik bir büyüme eğrisinin önemli derecede üzerinde seyrediyor. Bu, mevcut ticaret fazıyla birlikte, daha yukarıya tırmanmadan önce bir konsolidasyon sürecinde olduğuna işaret ediyor.

Diğer bir önemli kripto analisti Dave the Wave, attığı bir tweet ile bunun endişeleri gidermesi gerektiğini söyledi:

“Tabloya uzaktan baktığımızda Bitcoin fiyatının tam da olması gerektiği yerde olduğunu görüyoruz (uzatma döngüsü ve logaritmik büyüme eğrisi temelinde öngörülen). Büyük resim, daha kısa süreli volatiliteyle birlikte kaygıların yatışmasına hizmet etmeli (ve telaşı dizginlemeye). “

Eğer Bitcoin yakın dönemde yavaş yavaş düşüşünü sürdürürse muhtemelen yatırımcıların korkusu giderek büyüyecek. Bu da potansiyel olarak ‘yükseliş karşıt göstergesi’ olarak hareket edecek.

Kaynak

Etiketler:
X