pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Monero yeni teknolojisi ile daha güvenli hale geliyor

Monero yeni teknolojisi ile daha güvenli hale geliyor

Monero yeni teknolojisi ile daha güvenli hale geliyor
0
koinmedya_googlenews

Monero yeni teknolojisi ile daha fazla gizlilik odaklı bir kripto para haline geliyor. Bununla ilgili duyuru yapıldı.


Monero yeni teknolojisi ile daha gizli coin olacak

Monero takımı, ağda yeni bir teknolojinin uygulanacağı ile ilgili duyuru yaptı. Buna göre bu yeni teknoloji Monero ağını daha fazla gizlilik odaklı ve daha güvenli hale getiriyor. XMR geliştiriciler ayrıca topluluktan bu konuda yardım istiyor.

“Monero Ekosistemi” kullanıcısı, Reddit üzerinden bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre, Monero ekibi yakında “Dandelion++”ı tanıtacak. Gizlilik odaklı yapıya sahip Monero, bu yenilik ile gizlilik yönünü daha da pekişecek.

koinmedya_brave

Söz konusu kullanıcı şöyle yazıyor: “Monero, Dandelion++’ı uygulamaya çok yakın. Bu teknoloji Monero’nun gizlilik özelliğini ağ seviyesinde geliştirecek. Bununla herhangi bir saldırganın bir işlemi belirli bir düğüm ile bağlantılı yapma olanağı çok daha zorlaşıyor.”

İlgili – Bitsa ön ödemeli kripto karta Monero (XMR) desteği eklendi

Bu paylaşımı yapan kişi, Monero takımının Dandelion++’ın kod ile birleşmesini beklediğini de kaydediyor. Yine de takım, topluluktan yeni özelliği test etmek için yardım istiyor. Bu özellik, Monero’nun gelecek gelişimi için kritik öneme sahip.

Şöyle diyor: “Dandelion++ bulunan testnet düğümü ne kadar çok kişi çalıştırırsa o kadar iyi olur. Bir kere Dandelion++ kullanarak bir biri arasında düzgün iletişi kuran yeterli sayıda düğüm oluşunca, o zaman her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olacağız.”

Söz konusu paylaşımın devamında bunların adım adım nasıl yapılacağı anlatılıyor.

İlgili – BitBay Monero XMR coini delist etti

Monero XMR, kripto para piyasasındaki gizlilik odaklı coinlerden biri. Bu özelliğinden dolayı bazılarına göre daha çok dark nette kullanılıyor. Buradaki amaç kullanıcının finansal gizliliğini sağlamak. Öyle görünüyor ki Monero da bu özelliğini daha da geliştirmek istiyor. Monero yeni teknolojisi ile ağ bazında da daha güvenli olacak.

Kaynak

Etiketler:
X