Anasayfa Bitcoin Bitcoin Haber Blockchain Hackathonu Başarı ile Tamamlandı

Blockchain Hackathonu Başarı ile Tamamlandı

Blockchain Hackathonu Başarı ile Tamamlandı
0
koinmedya_googlenews

CryptoWomen Turkey, Sabancı Üniversitesi Blockchain Kulübü ve SnapEx sponsorluğunda gerçekleştirilen Blockchain Hackathonu başarı ile tamamlandı.


Blockchain Hackathonu

Blockchain Hackathonu Blockchain Hackathonu Başarı ile Tamamlandı15 Şubat 2020 Cumartesi günü Karaköy Minevra Palas‘ta gerçekleşen blockchain hackathon’unda katılımcılar başarılı blockchain projeleri ortaya koydular. 5’er kişiden oluşan 10 takımın yarıştığı etkinlikte Prof. Dr. Erkin Şahinöz, Öğr. Gör. Erkay Savaş, Öğr. Gör. İsmail Hakkı Polat, Av. Sima Baktaş, Doç. Dr. Hüseyin Üvet ve Burcu Atalay jüri üyesi olarak görev yaptı.

koinmedya_brave

 

 

Blockchain Hackathonu Blockchain Hackathonu Başarı ile TamamlandıEtkinlikte derece alana projeler şu şekilde sıralandı.
Birinciliği değerli bir varlık olan araç plakalarını bir paylaşım protokolünde kullanarak güvenli ve kolay yapmak isteyen Platechain projesi aldı.
İkinciliği blockchain teknolojisi ile lojistik şirketlerinin merkeze bağlılığından kaynaklanan kargo gecikmelerini, ek ücretleri en aza indirerek lojistik sektörüne minimum iş gücü ve iş süresi, maksimum verimlilik ve şeffaflık kazandırmayı hedefleyen BringPal projesinin oldu.
Üçüncülüğü Soothaxiom Projesi ile “Pro-Doğruluk” Dünyasının kapılarını aralayacak potansiyel sunmayı; Dolandırıcılık ve Yanıltıcı bilgi problemini blockchain kullanarak çözmeyi amaçlamaktadır.
Etkinlikle ilgili görüştüğümüz SnapEx Türkiye Yetkilisi Burcu Atalay: SnapEx olarak Türkiye kripto ve blockchain ekosistemine destek vermeye devam edeceklerini ve SnapEx’in Türkiye kripto piyasası için uzun vadeli planları olduğunu söyledi.

X