Home Altcoin Ripple fiyat hedefi: 20 cent hala mümkün
koinmedya_brave

Ripple fiyat hedefi: 20 cent hala mümkün

Ripple fiyat hedefi: 20 cent hala mümkün
0
fairspin_banner

Ripple fiyat hedefi kaç dolar? Kripto para piyasasında temel dinamikler ve teknik göstergeler neye işaret ediyor? Ripple (XRP) için kısa vadede 20 centin üstü hala mümkün mü?


Ripple fiyat hedefi ve yakın vadeli fiyat görünümü

Kripto para piyasası uzun bir süre yatay hareketler sergiledi. Fakat birkaç gündür piyasalarda bir canlanma var. Likiditesi yüksek olan kripto para birimlerine yönelik alıcı talebinde ve satın alma işlemlerinde artışlar görülüyor.

Bu arada artan işlem hacminin en önemli sebeplerinden birinin, ABD ve İran arasındaki artan gerilim olduğu iddia ediliyor. ABD’nin, terör örgütü olarak nitelendirdiği İslam Devrim Muhafızları Kudüs Gücü’nün lideri Kasım Süleymani’nin öldürüldüğü hava saldırısının ardından iki ülke arasındaki tansiyon daha da yükseldi.

Geçtiğimiz hafta, toplam piyasa kapitalizasyonu 196 milyar dolar civarında seyrederken, bu haberin etkisiyle kripto paralar, 200 milyar dolara yükseldi. Bu seviyedeki direncin kırılması, piyasa için pozitif bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Bitcoin’in 7500 doların üzerine yükselmesiyle birlikte, kripto para piyasasının toplam değeri, 195 milyar dolar seviyesinden 200 milyar dolara kadar yükseldi.

Ripple fiyat hedefi Ripple fiyat hedefi: 20 cent hala mümkün

Kripto para birimi ve XRPUSD piyasasını güçlendirebilecek dış faktörler neler?

  • Güney Kore Merkez Bankası, çeşitli Merkez Bankalarının dijital para birimlerini incelemek üzere bir çalışma grubu oluşturmayı planladıklarını açıkladı.
  • Bahamalar Merkez Bankası, kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü ve test etmeye başladığını duyurdu.
  • Artan jeopolitik gerilimler. ABD, Irak’ta terörist gruba yönelik bir hava saldırısı gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu durum sermayenin, güvenli liman olarak görülen varlıklara kaçmasına neden olabilir.

İlgili haber: Bitcoin son yükselişi spekülasyon mu yoksa güvenilir liman etkisi mi?

Peki yakın vadede Ripple fiyat hedefi kaç dolar?

XRP H4 periyodu

ripple-fiyat-hedefi-XRPUSD grafiği / Kaynak: TradingView

XRPUSD, son zamanlarda genel piyasa trendini takip ediyor, ancak mevcut düşüş trendini değiştirmek için kripto para biriminin 0.208$’ın üstünde kalması gerekiyor. Piyasadaki genel pozitif eğilim korunursa, böyle bir senaryonun gerçekleşme ihtimali yüksek görünüyor. Dolayısıyla 20 centin üstündeki Ripple fiyat hedefi, yakın vadede gerçekleşebilir.

XRPUSD H1 periyodu:

ripple-fiyat-hedefi-XRPUSD grafiği / Kaynak: TradingView

Teknik resim, şimdilik pozitif görünüyor. Ancak bir kez daha hatırlatmak gerekirse; kripto para, yılın başından bu yana yükseliş trendine geçemedi ve fiyat üzerinde baskı yaratan temel faktörler de henüz ortadan kalkmadı.

Bununla birlikte bazı analistler, XRP’nin, trend dönüş formasyonu olarak bilinen dev bir çanak formasyonu oluşturduğunu iddia ediyor.

Dolayısıyla analistlerin Ripple fiyat hedefi ve analizlerine göre: “XRP fiyatı, 2020’de dev bir çanak (dip) formasyonunda hareket edecek ve bu da 2020’de başlayan bir yükseliş trendine zemin hazırlayacak.”

Bu arada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus daha var: Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticaret gerilimi azalmasına rağmen, ticaret anlaşmasının ilk aşaması imzalanana kadar, güvenli liman olarak kabul gören varlıklara yönelik talep yüksek kalacak.

ABD Başkanı Donald Trump, anlaşmanın ise 15 Ocak’ta imzalanabileceğini söyledi. Piyasa katılımcıları bu tarihe kadar temkinli olmaya devam edeceklerdir.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X