Anasayfa Altcoin Stellar XLM arzı ile ilgili önemli gelişme

Stellar XLM arzı ile ilgili önemli gelişme

Stellar XLM arzı ile ilgili önemli gelişme
0
koinmedya_googlenews

Stellar emanet hesaplarında tuttuğu XLM arzı ile ilgili kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Stellar’ın ne kadar XML arzı var? Bu fonlar nereye harcanacak?


XLM arzı ile ilgili önemli gelişme

11’inci büyük kripto para Stellar XLM yazının kaleme alındığı saatte 4,6 cent’ten işlem görüyor. Stellar’ın toplam piyasa değeri ise geçen hafta yaşanan düzeltmenin ardından 1 milyar doların altına geriledi. Stellar piyasa değeri 940 milyon dolar.

Toplan XLM arzı 50 milyar adet bu miktarın 20 milyarı piyasaya sürülmüş durumda. Yani toplam XLM arzının yüzde 60’ı piyasaya sürülmeyi bekliyor. Piyasaya sürülecek XLM miktarı ile alakalı Stellar kuruluşundan kamuoyuna bir açıklamada bulunuldu. Stellar, XLM arzı ile ilgili bir program açıkladı.

Lütfen Bkz: 2020 Kripto Yasası tasarısında dikkat çeken 3 sınıflandırma

Yaklaşık 30 milyar XLM (1,38 milyar dolar) Stellar emanet hesaplarında dondurulmuş durumda. Stellar, şirketin araştırma ve geliştirme (ARGE) faaliyetleri, operasyonel maliyetler ve pazarlama giderleri gibi bir çok harcamasını emanet hesaplarında tuttuğu bu fonlarla finanse edecek.

Stellar, emanet hesaplarında dondurduğu 30 milyar adet XLM’i nasıl değerlendireceği açıkladı. 20 Aralık tarihinde 9 milyar adet XLM, 3 farklı emanet hesaplarına aktarıldı ve 2023 yılına kadar bu miktar piyasaya sürülecek. Geriye kalan 21 milyar adet XLM ise 10 yıllık süreç içerisinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Fonların dağılımı

12 milyar XLM, direkt ve dolaylı şirket giderleri için kullanılacak. Bu miktar; maaşlar, operasyonel maliyetler, şirket politikaları ve iş ilişkileri için harcanacak.

Stellar şirketi 10 milyar XLM ise yatırım için ayrılıyor. Yeni projeler, girişim sermayesi ve şirket alımları için bu fon değerlendirilecek.

Lütfen Bkz: Bank of America son 10 yılı analiz ediyor ve raporda Bitcoin vurgusu

Stellar 2 milyar XLM’i ise ekosistemini desteklemek için ayırıyor. Bu fondan bağımsız geliştiricilere ve projelere destek verilecek.

6 milyar adet XLM ise pazarlama, airdrop ve Stellar blockchain tabanlı apps’leri desteklemek için kullanacak.

Kaynak

X