Home Bitcoin Bitcoin Teknik Analiz Bitcoin fraktalına göre 9 Aralık’ta BTC son kez düşecek!
koinmedya_brave

Bitcoin fraktalına göre 9 Aralık’ta BTC son kez düşecek!

Bitcoin fraktalına göre 9 Aralık’ta BTC son kez düşecek!
0
fairspin_banner

Bitcoin fraktalına göre, BTC son kez düşecek! Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin’in Aralık 2018’eki bir fraktalı takip ettiğini iddia ediyor.


Bitcoin fraktalına göre Bitcoin’in bir sonraki hamlesi ne olacak?

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden biri, Bitcoin’in bir sonraki hamlesini tahmin etmek için bir fraktal kullanıyor.

Ona göre, Bitcoin fiyatı Aralık 2018’den itibaren, bu fraktalı takip ediyor. Eğer aynı şekilde devam ederse, 7,700 dolara doğru yukarı yönlü bir hareket başlatmadan önce BTC, son kez düşecek ve 7300$‘dan işlem görecek.

Bitcoin fraktalına göre, 9 Aralık’ta yukarı yönlü bir hareket gerçekleşecek. İşin ilginç yanı; Bakkt Bitcoin vadeli işlem platformu da daha önce, 9 Aralık’ta iki yeni işlem opsiyonları başlatacağını açıklamıştı.

Bu tarih, fraktaldaki yükselişe denk geliyor. Bu, Bitcoin’e yönelik ilginin daha da artacağının bir işareti olabilir, ki zaten Bitcoin, 5 Aralık’ta toplam 8,9 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek saatlik işlem hacminini gördü.

Peki 9 Aralık 2018’de ne oldu? Bitcoin’in fiyat hareketleri nasıldı?

Fraktal, ilk olarak 5 Aralık’ta Bitcoin traderi @hsaka tarafından çizildi. Fiyat, fraktalı takip etmeye devam ederse, 9 Aralık’taki patlamaya kadar 7000-7400 dolar arasında işlem yapacak.

Bitcoin fraktalına göre 2018’deki hareket, bir konsolidasyon dönemi (noktalı beyaz çizgi ile gösterilmiş), ardından sahte bir düşüş ve hızlı bir yukarı yönlü hareket ile başladı.

Ardından, fiyat çok daha hızlı bir yükseliş gerçekleştirmeden önce A-B-C ile gösterilen düzeltmeleri tamamladı.

Aralık 2018’de ve Ocak 2019’da, farklı zaman dilimlerinde olsa da, art arda bu iki hareket gerçekleşti, fakat ikincisi daha kısa sürdü.

btc-son-kez-dusecek-koinmedya-comBitcoin 2018 fraktalı

Esasen Bitcoin fraktalına göre, bu hareketin iki belirgin özelliği vardır. Birincisi, düzeltmenin C dalgası, yukarı yönlü hareketin 0.618 Fib seviyesinde sona erdi.

İkincisi, yukarı doğru gerçekleşen son hareket, sahte düşüşten sonra ilkiyle aynı hizaya geldi.

btc-son-kez-dusecek-koinmedya-com

Bitcoin fiyatı ne zaman yükselmeye başlayacak?

Günümüze önecek olursak; mevcut harekette, sahte bir düşüş ve ardından hızlı bir yükseliş hareketinin geldiği konsolidasyon dönemini geride bıraktık. Ayrıca Bitcoin fiyatı, A-B-C düzeltmesinin A ve B bölümlerini de tamamladı.

Aynı özellikler, mevcut hareket için de geçerliyse, 7700$ seviyesine doğru yukarı doğru bir hareket başlatmadan önce, Bitcoin son kez değer kaybedecek.

Yani fiyat, C dalgasını 0.600 Fib seviyesinde 7300 dolar olarak tamamlayacak ve ardından 7700$ seviyesine doğru yukarı doğru bir hareket başlayacak.

bitcoin-fraktalina-koinmedya-com

Sonuç olarak, analiste göre, Bitcoin fiyatı Aralık 2018’den itibaren bu fraktalı takip ediyor. Eğer Bitcoin fraktalına bağlı kalırsa, 7700$’a doğru hızlı bir yükseliş başlatmadan önce, yaklaşık 7300$ civarına son kez düşecek.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X