Anasayfa Bitcoin Bitcoin için en kötüsü henüz gelmedi! Analistler uyarıyor!

Bitcoin için en kötüsü henüz gelmedi! Analistler uyarıyor!

Bitcoin için en kötüsü henüz gelmedi! Analistler uyarıyor!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin için en kötüsü henüz gelmedi mi? Kripto para analistleri, yatırımcıları Bitcoin’in sahte yükseliş hareketlerine karşı uyarıyor ve daha kötü senaryolara karşı hazırlıklı olmalarını tavsiye ediyor. Peki analistler iddialarını hangi teknik göstergelere dayandırıyorlar?


Bitcoin için en kötüsü yakında gelebilir!

Son zamanlarda Bitcoin’de işler pek yolunda gitmiyordu. En büyük kripto para birimi, 10.000 doların altına düştükten sonra belini doğrultamadı. Bir süre 8.000 dolar seviyesini korusa da birkaç gün önceki büyük düşüş trendinin etkisiyle 7.400 seviyelerini gördü.

Bu, tek başına pek bir şey ifade etmese de Bitcoin, bu yılki zirve seviyesi olan 14.000$’dan bu yana neredeyse %50 değer kaybetmiş oldu.

Yatırımcılar tam da karalar bağlamışken, Bitcoin yeniden atağa geçti ve yaklaşık %12’lik bir artışla 8.300 doların üzerine yeniden yükseldi.

Fakat analistler, Bitcoin için en kötüsü henüz bitmedi diyor ve yatırımcıları sahte yükselişlere karşı uyarıyor. Genel kanı, Bitcoin’in tekrar düşeceği yönünde.

Peki bundan sonra ne olacak? Bitcoin, yükselmeye devam edecek mi? 

Popüler bir analist olan Eric Thies kısa bir süre önce, kendi tasarladığı Market God indikatörünün, Bitcoin’in bir aylık grafiği üzerinde büyük bir “satış” sinyali verdiğini belirtti.

Yukarıdaki grafikte de görülebileceği gibi, Bitcoin şu anki seviyeye yakın bir kapanış yaparsa, trend göstergesi, 31 Ekim’de, “satış” sinyalini verecek. Analiste göre, böyle bir sinyal, yalnızca 2018 ve 2014 yıllarındaki boğa piyasalarının zirvesinde görülmüştü. 

Ayrıca Alternative.Me’ye ait, piyasa duyarlılığını takip eden ve 0 ila 100 arasında değişen bir osilatör olan “Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi” şu anda 20 seviyesinde yer alıyor.

Bu da, yılın başlarında görülen 7 gibi aşırı düşük bir seviyeden uzak olduğu ve BTC’nin, hala düşecek yer bulabileceği anlamına geliyor. Bu yüzden de analist, Bitcoin için en kötüsü henüz gelmedi diyor.

Dahası bugün, henüz BTC yükselişe geçmemişken, Türk kripto uzmanlarından Fidelitas, takipçilerini sahte yükseliş hareketlerine karşı uyardı ve dediği gibi de oldu.

Bitcoin için dip neresi? Bitcoin için en kötüsü henüz başlamadı mı?

Aslında, yukarıda belirtilen indikatörlerin hiçbirinin belirli bir fiyat hedefi yok. Tabi bu kez de, Bitcoin’in hangi seviyede dip oluşturacağı merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto paraların, volatil ve tahmin edilemez doğasına bağlı olarak, Bitcoin için en kötüsü henüz bitmedi diyenler pek çok farklı görüş ortaya atıyor. Ancak, belirtilen fiyat tahminlerinin çoğuna göre Bitcoin, 6.500$’da dip yapacak.

Örneğin, popüler analist Dave the Wave, ideal hedefinin 6.700 dolar olduğunu iddia ediyor. Ve bunun, BTC için en düşük seviye olan 3.200 dolardan en yüksek 14.000$’a doğru gerçekleşen hareketin 0.5 Fibonacci seviyesi, düşen bir kanalın dip seviyesi gibi bir dizi teknik seviyenin birleştiği bir nokta olarak tanımlıyor. 

Ünlü bir Bitcoin boğası olan Mike Novogratz da bu fiyat tahminine katılıyor. Wall Street yatırımcısı, her ne kadar Bitcoin’in düşmesini istemiyor olsa da bir sonraki hedefinin 6.500 dolar olduğunu söylüyor. Ve Bitcoin için en kötüsü henüz bitmedi diyor.

Fundstrat Global’in kurucusu Thomas Lee de daha önce, Bitcoin yatırımcıları için en iyi risk / kazanç oranının mevcut seviyelerde değil, 7.000$’ın altında olduğunu söyledi.

Bitcoin hala akümülasyon aşamasında olabilir mi?

Bazı yatırımcılar Bitcoin’de uzun vadeli düşüşler bekliyor hatta, son düşüşün, meşhur kripto kışı olarak adlandırılan 2018’deki ayı piyasasının bir benzerinin başlangıcı olabileceğini iddia etse de teknik analistler genel olarak, Bitcoin’in hala akümülasyon bölgesinde olduğunu ifade ediyor.

Örneğin, analist CryptoHamster, takipçilerine “Bitcoin, bu sefer önceki döngüyü tekrarlarsa” şu anda bir akümülasyon periyodunun ortasındadır.” dedi.

“Öyleyse, teknik olarak, şu anda olması gereken şey, akümülasyonun (sarı bölge / 5.500$-8.000$) yakınındaki bir bölgeye dönüşü olacak. Ve ardından BTC 2020’de tekrar yükselebilir.”

Kaynak

 

X