Anasayfa Kripto para Haber Binance 125x margin işlemlerini başlattı

Binance 125x margin işlemlerini başlattı

Binance 125x margin işlemlerini başlattı
0
koinmedya_googlenews

Binance 125x margin işlem olanağı sunacağını açıkladı. Bu kadar yüksek kaldıraç oranı çok çok büyük risk demek. Dikkatli olmakta fayda var.


Binance 125x margin işlemleri başlatıyor

Binance vadeli işlemler platformu 125x margin imkanı sunacağını açıkladı. Binance’dan yapılan basın açıklamasında BTC/USDT yani Tether paritesi üzerinden tanımlanan işlem türündeki kaldıraç oranı 125x’e yükseltildi.

Yüksek kaldıraç oranına imkan veren kontratlar Türkiye saati ile 12:00’de aktive edildi. Müşteriler artık 1x ile 125x arasındaki bir değer üzerinden işlem açabilecek. Basın açıklamasında aşağıdaki örneğe yer verildi:

koinmedya_bybit

“125x kaldıraç oranı sayesinde 100 USDT’lik (yani 100 dolar) para ise Binance Vadeli İşlemler platformu üzerinde 12.500 USDT’lik Bitcoin alım satımı yapabileceksiniz.”

Binance ayrıca, yüksek kaldıraç oranlı işlemlerin sofistike risk yönetim motoru ve likiditasyon modeli ile birlikte geldiğini belirtti. Kaldıraçlı işlem açılırken yaşanılan en büyük sorunlardan biri de işlem hacminin yüksek olduğu dönemlerde talep edilen fiyat üzerinden işlem açılamamasıdır. Binance kendi vadeli işlemler platformunda bu sorunun yaşanmayacağını iddia ediyor.

Binance ayrıca geliştirilmiş eşleşme motorları sayesinde piyasa üzerinde fiyat manipülasyonu yapılmasına izin vermeyeceklerinin altını çiziyor. Binance CEO’su ChangPeng Zhao’ya göre platform hali hazırda kurumsal yatırımcıların oldukça ilgisini çekiyor. Kurumsal yatırımcının ihtiyaç duyduğu hızlı ve güvenilir işlem modelinin Binance tarafından sağlandığını belirten CZ, yüksek kaldıraç oranının daha çok kurumsal yatırımcıyı kendilerine çekeceklerinden emin.

Binance 125x margin Binance 125x margin işlemlerini başlattı

Binance’ın bu hamlesini aç gözlülüğe bağlayanlar da var elbette. Çünkü yüksek kaldıraç oranı riskini dolayısı ile zararın da yükselmesi manasına geliyor. 100x kaldıran oranı ile işlem açtığınızda varlık işleminizin aksi yönünde %1 oranında hareket etmesi durumunda tüm varlığınızı kaybedersiniz.

“Harika haberler var, Binance 125x kaldıraç oranına izin verecek. Peki neden? Paranızı elinizden daha hızlı bir şekilde alabilmek için.”

Geçtiğimiz hafta sektör son derece durgundu. Volatilitedeki düşüklük kendini işlem hacmi cephesinde de iyiden iyiye hissettirdi. Buna mukabil işlem hacmi verilerinde gerileme olmayan tek platform belki de Binance Vadeli İşlemler platformu oldu. 15 Ekim günü Binance vadeliler platformu 700 milyon dolarlık işleme imza attı. Aynı gün Bakkt’ın toplam işlem hacmi yalnızca 10 BTC yani 81.000 dolarla sınırlı kaldı.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Resmi bildiri için Tıklayın

Etiketler:
X