Home Kripto para Haber Ünlüler neden kripto para çıkarıyor?
koinmedya_brave

Ünlüler neden kripto para çıkarıyor?

Ünlüler neden kripto para çıkarıyor?
0
fairspin_banner

Ünlüler neden kripto para çıkarıyor? Bazıları kendi coinlerini çıkarıyor. Birisi madencilik işine girdi ve Winklevoss ikizleri de başarılı bir kripto borsası kurdu.


Ünlüler neden kripto para çıkarıyor?

2017’de Bitcoin ve kardeş coinlerin fiyatı patlama yaptı ve ardından da çöktü. Bu son zamanlarda görülen en dikkat çeken finansal balonlardan biri olarak tarihe geçti.

O zamandan bu yana piyasa istikrara kavuştu. Bu durumun kripto paralar için bir pozitif sonucu şu oldu ki sektörün en ünlü markası Bitcoin, ana akıma girmiş oldu.

Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapan ünlüleri araştırırken, asıl soru “kim yatırım yaptı?” değil, asıl sorulması gereken “kim yatırım yapmadı olmalı”. Bundan dolayı da Style bu konuda bir araştırma yaptı. Amacını ise şöyle açıklıyor: “Hangi ünlülerin kripto paralarla derinden ilgilendiğini bulmaya çalıştık. Bazıları kendi coinlerini çıkardı. Birisi madencilikle ilgileniyor ve ikizler de başarılı bir borsa kurdu.”

Şimdi ise kripto para sektörüne ciddi şekilde yatırım yapan ünlüler ve ne yaptıklarına geçelim.

Manny Pacquiao ve PAC Token

Filipinli dünyaca ünlü boksör Manny Pacquiao, geçtiğimiz Temmuz’da Las Vegas’ta Keith Thurman’ı yenerek, boks dünyanın en önemli unvanlarında biri olan WBA süper orta sıklet şampiyonu olmuştu. Bu karşılaşmanın hemen ardından ise Pacquiao Manila’da “Şampiyonların Konseri” ismi verilen bir organizasyon düzenledi. Filipinli boksör konser sırasında, PAC Token ismini verdiği kripto para çıkaracağını duyurdu.

Tokeni piyasaya sürecek şirket olan GCOX’a göre, PAC Token taraftarlar için özel deneyimler almak ya da satmak için kullanılacak. GCOX, ünlülerin hayranlarıyla etkileşime girmelerine ya da takipçilerinin hayır kurumlarına bağış yapmalarını motive etmelerine yardımcı olmak için token çıkaran bir Singapurlu şirket.

Şirket ayrıca eski Liverpool ve İngiltere futbol yıldızı Michael Owen ve tenis şampiyonu Caroline Wozniacki ile de çalışıyor.

Akon – AKoin

Listedeki ikinci ünlü kriptosu AKoin. Akoin, müzik yıldızı Akon’a ait ve çok iddialı geliyor. Eğer işe yararsa, dünyayı daha iyi bir yer yapma adına dev bir adım atılmış olabilir.

İnsanlar kripto para birimlerinin potansiyeli hakkında konuşurken, genellikle savunmasız insanların yolsuzluk veya aşırı enflasyon gibi ortamlarda acı çektiği yerlere yardım edebileceğini belirtiyor. Akon da tokenini Afrika’da bu amaçlar doğrultusunda kullanmak istiyor.

Newsweek’e göre, Missouri’de doğan Akon’un ebeveynleri bir Batı Afrika ülkesi Senegal’den. Akon çıkardığı token ile insanlara “potansiyellerine ulaşmak” için yardım etmek istiyor.

Winklevoss ikizleri ve kripto borsası Gemini

Sıradaki ünlülerimiz Winklevoss ikizleri. Ancak onlar kripto sektörüne bir token ile değil, bir kripto borsası Gemini ile adım attılar. Gemini üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri yapılıyor. İkizler ise dünyanın en başarılı kripto girişimcilerinden kabul ediliyorlar.

William Shatner – Solar Alliance (kripto madenciliği)

Bitcoin’in bir özelliği de “kazılması” gerektiği. Yani kripto madenciliği yöntemi ile BTC’ler çıkarılıyor. Bu işin en olumsuz yanı ise çok miktarda enerji tüketmesi.

Star Trek filmleri ile ünlü aktör William Shatner de Kanadalı Solar Alliance şirketinin sözcüsü olarak bu sorunu çözmeye yardımcı olmak istiyor. Şirket, güneş panelleri kullanarak madencilik yapmak istiyor. Şirketin planı, 14 dönümlük bir güneş paneli çiftliği inşa etmek ve burayı da kripto para madencilerine kiralamak şeklinde.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X