pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin fiyatları ne yapacak? CME gap’ını doldurabilir mi?

Bitcoin fiyatları ne yapacak? CME gap’ını doldurabilir mi?

Bitcoin fiyatları ne yapacak? CME gap’ını doldurabilir mi?
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin son ay içerisinde iki kez 10 bin doların altına düştü fakat tekrardan 5 basamaklı rakamlara çıkmayı başardı. Bitcoin vadeli boşlukları ise yatırımcıları düşündürüyor. Zira 7 bin dolar seviyesinde oluşan boşluğun doldurulacağına inanan Bitcoin yatırımcıları var.


Bitcoin fiyatları ne yapacak?

Değerli okuyucularımız 6 Eylül (dün) tarihli haberimizde The Cryptomist ve Luke Martin’in Bitcoin analizlerini yer vermiştik. Luke Martin açık biçimde Bitcoin’in 10,1K-10,2K seviyesine doğru dump yapacağını iddia etmişti ve bir gün geçmeden Luke Martin, tahmininde haklı çıktı. Bitcoin, 10,900 doları test ettikten sonra 10,300 doların altına geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte ise BTC, 10,418 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı bundan sonra ne yapacak?

Lütfen Bkz: Bitcoin’de pozisyon almak için kritik değerler neler?

koinmedya_brave

NewsBTC’den Tony Spilotro haberinde, Chicago Emtia Borsası (CME), Bitcoin vadeli işlemler piyasasındaki boşluklara dikkat çekiyor. Finansal analistler geçmiş tecrübelerden hareketle vadeli işlemeler piyasasında oluşan boşlukların dolacağına inanıyor. Bu nedenle Bitcoin vadeli boşlukları, Bitcoin yatırımcıları tarafından takip ediliyor.

Analist Castillo Trading 6 Eylül tarihli tweet’inde Bitcoin vadeli boşlukları takipçileri ile paylaştı. Buna göre aşağıda belirtilen seviyelerde fiyat boşlukları oluşuyor:

11,950-11,700

10,400-10,100

9,000-8,500

7,200-7,450

Aşağıdaki grafikte de bu boşlukları görüyoruz.

Bitcoin fiyatları ne Bitcoin fiyatları ne yapacak? CME gap'ını doldurabilir mi?

Bitcoin’in bugünkü fiyat hareketi ile 10,400-10,100 arasındaki boşluğun bir nebze dolduğunu söyleyebiliriz. Bizim 1 Mayıs’ta kutladığımız işçi bayramını ABD’liler 2 Eylül’de kutluyor. İşçi bayramının bulunduğu haftanın hafta sonunda ise Spilotro, yoğun ve güçlü fiyat hareketliliğinin yaşanacağını iddia ediyor.

Bitcoin fiyatları ne yapacak? sorusunun cevabı ise yukarıda bahsedilen boşluklardan önce hangisinin dolacağına bağlı. İlk önce alttaki fiyat boşlukları dolacaksa piyasada güçlü bir dump yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin fiyat boşluğu nedir ve BTC 8.500 dolara düşer mi?

Kaynak

X