pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Kleiman ailesi Bitcoin’in dump yapmasına sebep olabilir

Kleiman ailesi Bitcoin’in dump yapmasına sebep olabilir

Kleiman ailesi Bitcoin’in dump yapmasına sebep olabilir
0
koinmedya_googlenews

Kleiman ailesi Bitcoin’in dump yapmasına yol açabilir. Kleimanlar, Craig Wright’tan 500,000 adet BTC’yi alır ve bunu satışa koyarlarsa Bitcoin fiyatı 3 haneli rakamları tekrar görebilir.


Kleiman ailesi Bitcoin’in dump yapmasına neden olabilir

Son günlerde satış baskısının temel sebeplerinde biri Craig Wright merkezli. Wright, geçtiğimiz günlerde Kleiman ailesi tarafından kendisine açılan davayı kaybetti. Mahkeme, yarım milyon adet Bitcoin’i Kleiman’lara teslim etme kararı aldı. Karar henüz bir üst mahkeme tarafından onaylanmamış olsa da böylesi bir iadenin kripto para piyasasının çok ciddi şekilde olumsuz etkileyebilir.

Kleiman’lar milyarlarca dolar değerindeki Bitcoin’lerinin vergisini ödemek için Bitcoin’lerin birçoğunu satabilirler. Böyle bir gelişme piyasada resmen kaosun yaşanmasına yol açabilir.

koinmedya_brave

Bitcoin fiyatları son dönemde altın onsu ile uyum içerisinde. Ticaret savaşı, negatif tahviller vb. Bitcoin fiyatları gelişmelere anında tepki veriyor.

Dünyada yeni bir risk ortaya çıkması durumunda altı ile paralel Bitcoin fiyatlarında da talep artışı yaşanmaya başladı. Ancak, bu kez Bitcoin fiyatı altın ile paralel hareket etmiyor. Bunun belirli sebeplerinden biri de içinde bulunduğu teknik durumdan kaynaklanıyor. BTC fiyatındaki sıkışmanın sona ermesi için teknik formasyonunu tamamlanması gerekiyor.

Bitcoin fiyatlarında son dönemde yatay sıkışan fiyatlar söz konusu. Orta ve uzun vadede sıkışan üçgen formasyonu dikkat çekici. Bu formasyon doğası gereği aşağı ya da yukarı yönde sert kırılımlar yaşanabilir.

Bitcoin'in dump Kleiman ailesi Bitcoin'in dump yapmasına sebep olabilir

Bitcoin için 9,500 dolar seviyesi oldukça önemli. BTC/USD paritesi bu seviyede tutunamazsa fiyat sırasıyla 9,000 dolar ve 7,500 dolar desteklerini test edilebilir. Bitcoin fiyatlarında 10,000 dolar üstü olası toparlanmalarda 12,000 -13,500 dolar direnç seviyeleri boğa koşusunun devam edebilmesi için kilit öneme sahip.

Sabahki analizimiz için bkz: Bitcoin satıcıların baskılarına dayanamadı

DESTEK 1 – 9000
DESTEK 2 – 7550
DİRENÇ 1 – 12150
DİRENÇ 2 -13500
PİVOT – 10.000

kaynak: PrimeXBT

X