Home Altcoin Litecoin yorum ve analizi
koinmedya_brave

Litecoin yorum ve analizi

Litecoin yorum ve analizi
0
fairspin_koinmedya

Litecoin yorum ve analiz yazımız, kısa ve orta vadeli görünümü ortaya koymaya çalışacaktır. Merakla beklenen yarılama etkinliğini 6 Ağustos’ta gerçekleştirdi. Ancak fiyat yarılama etkinliğinden pek de etkilenmişe benzemiyor. Düşüş seyri devam eden Litecoin’i sizler için inceledik.


Litecoin Yorum ve Analizleri

Litecoin Yorum ve Analizleri

Litecoin yorum ve analizimize günlük grafikle başlayalım. Litecoin’in Bitcoin karşısındaki performansını resmeden LTC/BTC grafiği bize net bir şekilde düşen kama formasyonunu gösteriyor. Düşen takoz da denilen bu formasyon kırıldığında şiddetli yükselişlere sebebiyet vermesi ile meşhurdur.

Grafikte takozun bir hayli ilerlemiş olduğu görülüyor. Takoz formasyonları genelde uzunluklarının 2/3’ü mesafesinde kırılırlar. Bu açıdan baktığımızda takozun ideal kırılma bölgesindeyiz diyebiliriz. Yani fiyatın direnç bölgesine yaklaşıp yukarı doğru kırması beklenebilir. Bu durumda fiyat grafiğinin zaten dirence dayandığını görebiliyoruz. Direncin kırılmaması fiyatı yeniden takoz içine sokacak ve düşüş seyrinin devam etmesine sebep olacaktır. Kapsamlı Litecoin yorumu için haftalık grafikle devam edebiliriz.

Haftalık grafik

Yukarıdaki haftalık grafik

Yukarıdaki haftalık grafik bize kritik bir veri sunuyor. Grafiklerin bazen “ya şimdi ya da hiçbir zaman” denilen noktaları vardır. Fiyat 2017 Nisan ayından sonda yalnızca 2 kere test ettiği destek seviyesine dokunmuş durumda. Bu hat kırılırsa bir sonraki destek çok çok gerilerde. Fiyatın bu hattı muhafaza etmesi gerekiyor. Görece güçlü diyebileceğimiz bu destek hattı çalıştığında yeniden yükseliş trendi başlayabilir.

Günlük ve haftalık grafikler geniş perspektiften gidişatı görmemizi, isabetli Litecoin yorumu yapabilmemizi sağlar. Büyük resimlerin her biri bize LTC’nin kritik destek seviyelerine indiğini ve yükselmek için fırsat kolladığını belirtiyor. Bu minvalde daha detaylı analiz yapabilmek için 4 saatlik verilere de ihtiyaç var.

 4 saatlik grafik

haftalık grafik

Yukarıdaki grafik bize karışık sinyaller veriyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki Litecoin yükselirken değil düşerken hacim desteği almış. Bu nokta önemli. MACD belirgin bir düşüş sinyali veriyor. RSI’da ise belirgin bir işaret yok. Hem hacim hem de MACD grafiğinin düşüşü işaret eder tarzda sinyal üretmesi kısa vadede düşüşün biraz daha devam edebileceğini belirtiyor.

Litecoin yorum yazımız tavsiye niteliği taşımamaktadır. Teknik verilerin kısa ve orta vadeli incelenmesinden müteşekkil olan analizimiz karar alma sürecinde destekleyici unsur olarak kullanılmalıdır. Litecoin yazı yayına hazırlanırken 0.00749 BTC değerinden işlem görüyordu ve henüz düşen kama kırılmamıştı.

Litecoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X