Home Altcoin Bitfinex, Stellar ve Tezos’a kaldıraçlı işlem opsiyonu ekledi
koinmedya_brave

Bitfinex, Stellar ve Tezos’a kaldıraçlı işlem opsiyonu ekledi

Bitfinex, Stellar ve Tezos’a kaldıraçlı işlem opsiyonu ekledi
0
fairspin_koinmedya

Saygın kripto borsası Bitfinex, Stellar ve Tezos’a margin işlem özelliği getirdi. Borsa müşterileri artık bu iki kripto para üzerinden açığa satış işlemi girebilecek.


Bitfinex, Stellar ve Tezos’a Kaldıraç Oranı Tanımladı

Popüler kripto borsası Bitfinex bugün 2 ayrı coine 4 farklı parite üzerinden kaldıraçlı işlem imkanı tanıyan duyurusunu yayınladı. Artık bundan böyle Tezos (XTZ/BTC, XTZ/USD) ve Stellar (XLM/USD, XLM/BTC) paritelerinde 2x kaldıraç oranı ile işlem açılabilecek.

Değişiklik bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Yapılan bir diğer değişiklik ise kaldıraçlı piyasanın doğasındaki borç alma mekanizması ile ilgili. Kaldıraçlı piyasalarda, işlem açılan orana bağlı olarak borsadan borç alınmış olur. Ancak borsa bu borcun karşılığını teminat olarak görmek ister.

Yeni yapılan değişiklik ile teminat artık Tezos, Stellar, Cosmos ve Ampleforth üzerinden tutulabilecek. Önceden yalnızca kaldıraçlı işlem açılan coin üzerinden teminat tanımlanıyordu. Bitfinex takımı yeni uygulanan risk yönetimi modelinin müşterilere daha fazla hareket imkanı tanıyacağını belirtti.

2017 Bitcoin boğa koşusu sırasında Bitfinex müşteri portföyünü geniş ölçüde artırdı. 2018 Ocak ayı itibariyle üye olmak için gerekli minimum deposit miktarını 10.000 dolar eşdeğeri BTC’ye çıkardı. Böylece daha üst gelir grubuna hitap etmeye başladı.

2018 ikinci yarısında ve 2019 başlarında patlak veren Tether krizleri borsadan ciddi oranda kaçışa sebebiyet verdi. Bu yüzden Nisan 2019’da yayınladıkları bir duyuru ile minimum 10.000 dolarlık alt limit kuralını kaldırdıklarını beyan ettiler.

Bitfinex hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X