Home Kripto para Haber Ripple düşüş bölgesinden kurtulamıyor.
koinmedya_brave

Ripple düşüş bölgesinden kurtulamıyor.

Ripple düşüş bölgesinden kurtulamıyor.
0
fairspin_koinmedya

Ripple düşüş bölgesinden kurtulamıyor ve her geçen gün kan kaybına devam ediyor. 0.5100$ zirve seviyesinden başladığı düşüş hareketinin nerede sona ereceğini kestirmek mümkün değil. İsteksiz alıcıların oluşturduğu spekülatif geçici yeşil mumlar da ümit vermekten çok tuzak gibiler.

XRP düşüş bölgesinden kurtalmıyor.

Öğlen saatleri itibariyle incelediğimiz ikinci büyük altcoin olan XRP düşüş bölgesinden kurtulamıyor. XRPUSD ikilisinde alıcı olanlar için sabırlı olmaları gereken günlerden geçiyoruz. Yukarı yönde isteksiz mumlar ve spekülatif sert yeşil mumlar tepkisel hareketlerden öteye geçmiyor. Ripple fiyatının daha aşağılara çekilebileceğini bize gösteriyor.

Önceki teknik analiz yazımız için bkz.: Ripple alçak sürünmeye devam – Ethereum ile kader birliği yapıyor.

Teknik anlamda bakarsak;

  • Genele baktığımızda fiyatın 0.5100$ zirve seviyesinden başlayan düşüş hareketinin 0.2825$ seviyesinde destek bularak dip yapmış.
  • Bunun ardından gördüğümüz geri çekilme dalgası 0,3354$, Fibo 23 seviyesinde direnç bularak sıkılaşma hareketine başlamıştı.
  • 0,3354$-0.2828$ aralığı önemli bir destek bölgesi olarak halen konumunu muhafaza ediyor.
  • Fiyat hareketlerinin oluşumuna bakarsak, 0,3354$-0.2828$ destek bölgesini kırmak üzere bir hazırlık içinde olduğunu bize söyleyebiliriz. Bu da yeni dip seviyelerine hazırlıklı olmamız için bize öncü bir göster niteliğinde.
  • Ayrıca fiyatın hem MA100, hem de MA200 Hareketli Ortalamalarının altında seyretmesi de yakında XRP fiyatının düşüşünü hızlandırabileceğine işaret ediyor.
  • Stoch indikatöründe ise değerler düşük izlese de belirgin bir sinyal vermekten uzak. Herhangi bir dalga oluşumunu anlatan bir hareket görülmüyor. Ayrıca, 25 gibi düşük osilatör değeri, XRP fiyatının aşağı yönde yoluna devam edeceğine dair bir başka öncü gösterge olarak kaydediyoruz.

Resmin geneline baktığımızda ise;

  • Genel olarak XRP düşüş bölgesinden kurtulamıyor. Şu an belirgin bir değişiklik olmasa bile, İkinci en büyük altcoin’in yaklaşık üç haftadır destek bölgesinin dip seviyesi olan 0.2828$ civarında fiyatlamalar yaptığını görüyoruz.
  • 0,3354$-0.2828$ aralığını önemli bir destek bölgesi olarak kaydetmiştik. Halen bu bölge aktif ve sıkılaşmanın yaşandığı yer.
  • Günlük grafikte MA100 hareketli ortalamasının MA200 hareketli ortalamasının üstünde seyretmesi şuan için belki de tek ümitlenilebilecek nokta. Ancak dört saatlik grafikte değişen bir şey yok. Trendimiz yine aşa yönlü.
  • Fiyatın, yukarı yönlü bir hamle yaparak en azından MA100 ve 200 sevilerinin arasına atmasıyla bile ümitlerin yeşermesi mümkün görünüyor.

Kısa vadede neler var

Bugün ve yarın içinde fiyatın ivme kazanması ve sonrasından 0.2828$ seviyesine doğru hareketlenmesini izleyebiliriz. Bu seviyeden kısa vadeli de olsa yine tepki mumları görülebilir. Aşağı yönlü devam eden hareketlenmelerde yeni seviyeler masamızda olacaktır.

Ripple yatırımcısı için pek de olumlu gelişmelerin yaşandığı, kolay günler değil kuşkusuz. Kimi hodl yaparak yoluna devam ederken, kimi de kol kesip ve başka fırsatlara bakabiliyor. Para piyasalarının cilveleri maalesef bitmiyor. Neticede, kripto piyasanın yönünü belirleyen, kuşkusuz öncü kripto Bitcoin her ne yöne giderse, piyasayı da o istikamete götürüyor. İkinci en büyük altcoin’in içinde bulunduğu bu durumdan nasıl çıkacağını bize zaman gösterecek.

Daha fazla Ripple yazısı için tıklayınız

koinmedya_brave
0
0
0
X