Home Altcoin Coinbase Pro Algorand Coin’i listeliyor
koinmedya_brave

Coinbase Pro Algorand Coin’i listeliyor

Coinbase Pro Algorand Coin’i listeliyor
0
fairspin_koinmedya

Coinbase Pro Algorand Coin’i listeleme kararı aldı. Peki dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’ye ait platformlardan birine eklenen Algorand Coin nedir?


Coinbase Pro Algorand Coin’i platformuna dahil ediyor!

Coinbase Pro, Algorand Coin’i alım satım işlemlerine açıyor. Para yatırma işlemleri 14 Ağustos’ta başlayacak ve yeterli arz sağlandığında Coinbase Pro, piyasaya Haziran ayında sürülmeye başlanan bu yeni kripto para biriminin, alım satım işlemlerini başlatacak.

Daha önceki lansmanlarda olduğu gibi, Coinbase Pro’da ALGO alım satım işlemi dört aşamada tamamlanacak.

Koinmedya olarak siz değerli okuyucularımıza daha önce, Coinbase’in Matic, Atom ve Algorand gibi birçok tokeni listelemeye hazırlandığını duyurmuştuk. Ve bugün de Coinbase Pro ALGO coin’i listeleyeceğini açıkladı.

Algorand coin (ALGO) nedir?

Coinbase Pro, Algorand Coin’i listeleme kararı aldıktan sonra Coinbase’in resmi bloğunda bu yeni coine ilişkin bir açıklamaya yer verdi.

Algorand, özellikle merkezsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik alanlarında mevcut blockchain teknolojilerinin karşılaştığı bir takım teknik sorunları çözmeye odaklanıyor.

Yapılan açıklamada, kriptografi uzmanı Silvio Micali’nin, özgür ve kusursuz bir proof of stake protokolü kurduğu ve bu protokolün, “gelişmekte olan merkezsiz ekonomide küresel olarak faaliyet gösteren yeni projeler ve mevcut şirketler için bir altyapı oluşturduğu ifade ediliyor. Ayrıca, bu teknolojinin, dijital varlıkların değişimi için atomik swap kullanacağından bahsediliyor.

Kripto piyasasının çiçeği burnunda tokenlerinden biri olan ve Algorand, 60 milyon $’lık token satışını tamamlayalı daha çok olmadı. Ve bu satıştan elde edilen fonlar, araştırma ve geliştirme faaliyetleri için doğrudan Algorand Vakfı’na gidecek.

VC fonları ve yakın zamanda yapılan bu token satışından elde edilen gelirler nedeniyle, şirketin şu anda 126 milyon doların üzerinde işleyen sermayesi bulunuyor.

Ayrıca Coinbase Pro, Algorand Coin’i listeleme haberini açıkladıktan sonra Coinbase etkisi görülmeye başlandı. Tokenin değerinde ve fiyatında şu sıralar artış görülüyor.

coinbase-pro-algorand

ALGO satışının, birçok tokenin satışından farklı olduğunu da belirtmekte fayda var. Şöyle ki; bu token satışı, iade politikasıyla ortaya çıkan az sayıdaki token tekliflerden biriydi.

Satıştan önce Algorand Vakfı, bir yıl hesapta tuttuktan sonra, tokenlerini iade eden yatırımcılara %90’nını geri ödeme sözü verdi ve politika daha sonra, “ilk iadeler” olarak değiştirildi. İşlem gören tokenlerin, iade politikasından faydalanıp faydalanmayacağı ise henüz belli değil.

ALGO’da Coinbase etkisi başladı mı?

ALGO tokeninin mevcut fiyatı, şu sıralar ilk fiyatının yaklaşık olarak üçte birine denk geliyor. Coinbase Pro AlGO tokeni listeleyeceğini duyurduktan sonra, fiyatlarda hareketlilik görülmeye başlandı. ALGO, yazımız yayına hazırlanırken, % 11’lik bir yükselişle 0,83 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca yatırımcıların, iade politikasından faydalanmayı beklemek yerine, tokeni al sat yapararak kar etmeyi tercih edebilmeleri için, Coinbase etkisi dediğimiz, listeleme sonrası büyük bir patlama gerçekleşmesi gerekecek.

Coinbase hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X