Home Bitcoin Bitcoin, CME BTC vadelileri boşluğunu doldurana kadar düşebilir
koinmedya_brave

Bitcoin, CME BTC vadelileri boşluğunu doldurana kadar düşebilir

Bitcoin, CME BTC vadelileri boşluğunu doldurana kadar düşebilir
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin, CME BTC vadelileri boşluğunu doldurana kadar düşmesi olası görünüyor. CME vadelileri boşluğunun bulunduğu $8,500 bölgesi, fiyatın güçlü destek bulmadan önce düşebileceği mantıklı bir seviye olarak karşımıza çıkıyor.


Haberin hazırlandığı Salı sabahı saat 10:00 itibariyle Bitcoin 10,200 USD seviyesinde yer alan destek seviyesinde tutunamayarak 10.188 USD seviyesine geriledi. Piyasanın lider parası, son 24 saat içerisinde %3.86 geriledi. Son 1 gün içerisinde BTC en yüksek seviye olarak 10.700 USD seviyesini gördü.

Sadece bir haftalık süreyi ele alırsak, son zamanlarda Bitcoin fiyatının ne kadar volatil olduğunu açıkça görebiliriz. Geçtiğimiz hafta, 11.000 USD’yi geçmeden önce, piyasada büyük düşüş dalgasına sebep olarak kripto paraların şu anki fiyatlara geri çekilmesine yol açan 9.100 USD seviyesini test etti.

bkz:Bitcoin yükseliş öncesi desteği test edebilir – Hedef neresi?

Daha önemlisi, BTC’nin 3,200 USD’den başlayarak oluşturduğu parabolik formasyon kırılmış görünüyor. Bunun anlamı, ya belli bir süre piyasada konsolidasyon süreci yaşacağız yada yakın bir gelecekte daha düşük seviyeleri test edeceğiz.

bkz:Trump ve Kongrenin Bitcoin hakkında konuşması fiyata nasıl etki eder?

Twitter’da popüler kripto analisti Jonny Moe, twitinde alttaki grafiği referans göstererek parabolanın kırıldığını açıkladı:

Analist, yılın ikinci yarısında düşüş beklediğini belirtiyor.

Bitcoin, CME BTC vadelileri boşluğunu doldurana kadar düşebilir mi?

Yatırımcıların ve uzmanların yakından izleyeceği önemli bir seviye 8,515 USD bölgesidir. Bu seviyede Bitcoin grafiğinde CME vadeliler boşluğu meydana geldi.

bkz:Bitcoin boğaları güç kaybediyor – Gidişat nereye?

Bir diğer popüler kripto para analisti Chonis Trading, son twitinde bu seviyeden bahsetti. Analist, Bitcoin’in geçtiğimiz hafta boyunca herhangi vadeliler boşluğu vermediğini, ancak 8,515 USD seviyesinde hala 1 tane olduğunu vurguladı.

-BTC CME vadelileri haftalık grafiği bu hafta geçen haftanın devamı niteliğinde, yani yeni bir boşluk yok. Bitcoin haftalık grafiğinde tek boşluk 8,500 USD seviyesinde yer alıyor.

bkz:Bakkt Bitcoin vadeli test işlemlerine bugün başlıyor

Bitcoin’in güçlü destek bölgesinin yer aldığı 10.000 USD psikolojik seviyesini koruyup koruyamayacağı henüz belirsiz olsa da, bu seviyenin altındaki herhangi bir fiyat hareketi Bitcoin’i, büyük kayıpların yaşanabileceği CME vadeliler boşluğunun bulunduğu yere doğru  sürükleyebilir.

kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X