Home Kripto para Haber Japon yetkililer Libra coinin küresel mali düzene etkisini araştırıyor!

Japon yetkililer Libra coinin küresel mali düzene etkisini araştırıyor!

Japon yetkililer Libra coinin küresel mali düzene etkisini araştırıyor!
0
koinmedya_brave

Japon yetkililer Libra coinin küresel mali düzene etkisi üzerinde bir araştırma başlatıyorlar. Milyarlık kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook tarafından kripto para çıkarılmasının ekonomiye çok ciddi bir etki yapacak olması kaçınılmaz. Bu etkinin nasıl ve ne şekilde sonuçlar doğuracağını bu araştırma ortaya koyacak.


Japon yetkililer Libra coinin küresel mali düzene etkisini araştırıyor

Cointelegraph’ın haberine göre Japon yetkililer finansal denge ve para politikaları üzerinde Facebook’un stabil coininin nasıl bir etkisi olacağını anlamak için bir irtibat konferansı düzenliyorlar. Konferansa Japon Bankası, Maliye Bakanı ve Mali Hizmetler Bürosu katılacak. Habere göre bu yeni oluşturulan çalışma grubunun hedefi Libra’nın yasal düzenlemeler, vergiler, para politikası ve ödeme seçenekleri üzerindeki etkisini ele alacak bir işbirliği politikası geliştirmek.

İsmi açıklanmayan yetkililer  daha fazla vergi ve finansal düzenlemenin gerçekleşeceğini beklediklerini söylüyor. 17-18 Temmuz’da  gerçekleşecek olan G7 zirvesinden önce Japonya ilk adımı atmış ve bu konuda resmi düzeyde bir girişim başlatmış oldu.

Habere göre ayrıca Fransa G7 çalışma ekibi oluşturarak merkez bankalarının Libra gibi kripto paraları nasıl ele alacağını incelemeye  başladı. Libra sadece ülke liderlerini endişelendirmiyor. Ethereum’un kurucu ortağı Mihai Alisie’ye göre de Facebook yetkilileri merkezi bir kripto paraya onay vermeleri konusunda etkilemeye çalışıyor.

Bakınız:Ünlü Bitcoin savunucusundan Libra’ya ağır suçlama: Libra demokrasiyi yok edecek

Kripto para dünyası bu yeni fırtınadan nasıl çıkacak? Libra’nın kripto paraların gelişimine etkisi olumlu mu, olumsuz mu olacak? 2019 yılı kripto para piyasası açısından çok olumlu gelişmelere sahne oldu şu ana kadar, acaba bundan sonra piyasayı neler bekliyor. Japonların bu araştırmasını  ve G7 zirvesini büyük bir merakla bekliyoruz.

Kaynak

0
0
0