Home Altcoin Altcoin Haber Max Keiser: Kripto para piyasasına Bitcoin ve Monero hakim olacak

Max Keiser: Kripto para piyasasına Bitcoin ve Monero hakim olacak

Max Keiser: Kripto para piyasasına Bitcoin ve Monero hakim olacak

0
“sportsbet”

Max Keiser, kripto para piyasasına Bitcoin ve Monero hakim olacağını belirtti. Bunu hangi gerekçelere dayandırıyor, birlikte görelim.

Kripto para piyasasına Bitcoin ve Monero egemen olacak

Kullanım durumuyla kripto paraların çokluğu göz önünde bulundurulduğunda, kripto eko-sistemin sadece bir avuç ismin kalıcı olacağı bir sır değildir. Bunun bilincindeki şirketler, büyüyen rekabet içerisinde geleceklerini garanti altına almak adına eko-sistemlerini tekrar inşaa etmeye çalışıyorlar.

Modern söylemin tersine, sıkı Bitcoin savunucusu Max Keiser, yakın bir gelecekte Monero‘nun kripto piyasasının lider paralarından biri olacağına emin olduğunu söyledi.

Keiser, bu görüşünü BTC’nin takas edilebilirlik özelliğinin zayıf olması ile destekliyor. Keiser’e göre, bu işlevi çok rahat Monero karşılayabilir. Böylelikle 3. sıraya hatta 2. sıraya Monero yerleşebilir. Keiser şöyle devam etti:

Bitcoin’in bu sorunu nasıl ele alacağını bilmiyorum. Eğer BTC bu konuda başarısız olursa, bu durumda gizlilik odaklı paralardan Monero bu alanda ipi göğüsleyebilir ve Bitcoin – Monero zorlu ikilisi piyasaya yön vereblir.

Keiser erken dönem Bitcoin yatırımcılarından biridir. Bitcoin ‘dijital altın’ olarak kabul edilirken aynı zamanda bir gerçeğin altını da çiziyor. Bitcoin fiyatı yükseldikçe günlük hayatta kullanım durumu ters oranda azalacak ve kripto paralar ile alışveriş alanında büyük bir boşluk ortaya çıkacak. Gizlilik odaklı Monero bu alanı kapatabilir. Her ne kadar Monero’yu övse de, kripto paraların hiç biri Bitcoin ile baş edebilecek düzeyde olmadığını da vurguluyor.

Monero’nun piyasanın ikinci parası olabileceği görüşünü sadece Max Keiser sahip değil. Daha önce Satis gruba dayanan rapor kripto paralarla ilgili oldukça iddialı tahminlerde bulunmuştu. Grup tahminlerin gerçek dünyadaki verilere dayalı olarak yapıldığını ifade etmişti.

Söz konusu rapora göre önümüzdeki 10 yıl içinde Bitcoin tam 143.000 Dolara çıkacak. Bitcoin’in müzmin takipçisi ise sadece 588 Dolar. Oldukça ilginç rakamlar değil mi? Fakat bunlardan daha ilginçleri var. Bugün gelecek vadediyor diye büyük yatırımlar yapılan yatırımcıların gözbebeği projeler için yapılan tahminler ise tam şok edici.

Bitcoin Cash için 180 Dolar fiyat öngörülmüş raporda. EOS için 4.8 Dolar, XLM için 0.02 Dolar, LTC için 225 Dolar, ADA için 0.001 Dolar. Görülen o ki rapor platform coinlerinden çok büyük beklenti içinde değil. Fakat konu gizlilik odaklı projelere gelince işte asıl şok burada. Çünkü XMR için öngörülen değer tam 39.584 Dolar DASH için 2927 Dolar.

Ancak Koinmedya olarak kripto paralar ile yürütülen tahminlerin çok da isabetli olmadığını vurgulamak isteriz.

Haber ambcrypto ve eski yazılarımızdan derlenmiştir.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0