Home Bitcoin Bitcoin fiyatı kritik destekte tutundu ve konsolidasyon sürecine başladı

Bitcoin fiyatı kritik destekte tutundu ve konsolidasyon sürecine başladı

Bitcoin fiyatı kritik destekte tutundu ve konsolidasyon sürecine başladı

0
“sportsbet”

Bitcoin fiyatı kritik destekte tutundu ve konsolidasyon sürecine başladı. 2 gündür piyasayı harabeye çeviren BTC, sonunda kendine tüneyecek bir dal buldu. Peki bundan sonra ne olacak?


Bitcoin fiyatı kritik destekte tutundu ve BTC nihayet paralel evrene geçti

Son 2 gündür piyasaya kan kusturan Bitcoin, sonunda tüneyecek bir dal buldu. Oysa ki haftaya ne güzel başlamıştık. 13.200 dolara kadar çıkmıştık. Ancak bu sefer de olmadı 😊

Neyse ki Bitcoin daha dibe gitmeden el frenini çekebildi ve 11.500 dolar desteğinde durabildi. Şimdi ise paralel evrende konsolidasyon işleriyle meşgul.

An itibariyle 11.700 dolardan el değiştiren BTC, son 4 saatlik grafikte yeşil mumları ardı ardına yakmaya başladı.

Bitcoin fiyatı kritik destekte tutundu

Teknik göstergelere baktığımızda, MACD göstergesinin yükseliş trendini destekler şekilde pozisyon aldığını görüyoruz. Ayrıca RSI göstergesinin de 60 seviyesinde kuzeye döndüğünü hatırlatmakta fayda var.

Destek ve direnç noktalarına baktığımızda, Bitcoin ana destek hattının 11500 dolarda oluştuğunu söylemek mümkün. BTC için ilk güçlü direnç noktası ise 11.950 dolar seviyesinde konuşlanmış durumda.

Sonuç olarak Bitcoin’in önümüzdeki birkaç gün bu seviyelerde konsolide olacağını öngörüyoruz. Her ne kadar teknik göstergelerin bazıları yükseliş trendini işaret etse de, sonrası için şimdiden bir şey söylemek çok zor. Çünkü pazar volatilitesi çok yüksek ve ibre her an iki tarafa da dönebilir. Bazen diyorum keşke akşam kapanan borsaların birinde iş bulsaydım. Bu kadar hızlı bir piyasaya kalp dayanmaz. Yakında emekliliğimi isteyeceğim 😀

Sağlıcakla kalın.

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0