Home Bitcoin Direnç kırılırsa Bitcoin 14 bin dolara ulaşabilir

Direnç kırılırsa Bitcoin 14 bin dolara ulaşabilir

Direnç kırılırsa Bitcoin 14 bin dolara ulaşabilir

0
“sportsbet”

Dün gece, Bitcoin’den bir başka devasa fiyat hareketi geldi ve parite 13 bin dolara ulaştı. Şu an direnç noktasının altında. Eğer direnç kırılırsa Bitcoin 14 bin dolara kolayca ulaşabilir.

Direnç kırılırsa Bitcoin 14 bin dolara çıkabilir

Bitcoin kazanımlarına devam ediyor. BTC’nin bir taraftan fiyatı artarken diğer taraftan piyasa hacmi aynı oranda artıyor. Çünkü Bitcoin’in fiyat artışından Altcoinler istifade edemediği gibi fiyatları daha geriye doğru düşüyor.

BTC’nin 13 bin doları kırdığı mumlara baktığımızda, fiyatın nereye doğru gidebileceğinin sinyallerini veriyor. bkz:Bitcoin yeniden 13 bin doların üzerine çıktı – Hedef neresi?

Günlük grafikte, her iki mumum bu sevyenin altında kapandığını görüyoruz. Eğer günlük mum 13 bin doların üzerine kapatırsa, rahatlılıkla tekrar son zamanlardaki AHT’sini test edebilir.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1148776132239642626

Bitcoin gecenin ileri saatlerinde Asyalıların güne başladığı saatlerde bir kez daha 13 bin dolar sınırını geçerek 13,150 dolara tırmandı. Bu seviyeden sonra fiyat geri çekildi ve haberin yazıldığı an itibariyle 12.990 dolar civarında işlem görerek 13 bin doları geçmeye çalışıyor.

Son 24 saatin en düşük seviyesi 12,100 dolardan %8 artış yakalayarak Bitcoin fiyatını 1000 dolar arttırmış oldu. Günlük işlem hacmi BTC’nin piyasa kapasitesine 30 milyar dolar daha ekledi ve toplamda 230 milyar dolara ulaştı.

‘CryptoFibonacci’ kripto uzmanı, henüz fiyat hareketi gelmeden bir kaç saat önce hareketi tahmin etti.

Tam bu noktada ilginç kesişmeler var. Büyük bir fiyat geri çekilmesinden hemen önce fiyat 13,200 doları görebilir.

$14,000 dolar seviyesi fiyatın yukarı yönlü yolculuğunu devam ettirebilmesi adına önemli, eğer bu seviyeyi geçerse fiyatın tekrar 17.000 dolar yolculuğu başalayabilir. Bunun ilk adımı olarak Bitcoin günü 13 bin doların üzerinde tamamlaması gerekiyor. Bunu TSI 03:00’de öğreneceğiz..

bkz: Bitcoin’den daha fazla kazandıracak kripto para var mı? Emin misiniz?

Bir taraftan BTC’nin fiyatı artarken diğer taraftan Altcoinlerin fiyatının düşmesi, piyasa hakimiyeti konusunda BTC’nin egemenliğinin hızla artmasına sebep oldu. Bir kaç saat önce Bitcoin piyasa egemenliği %67.8’e yükseldi.

bkz: Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak

KoinMedya olarak ayı piyasasından çıkışımızdan beri siz değerli takipçilerimize en güvenilir limanın Bitcoin olduğunu vurgulamıştık. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin büyüyeceğini hatta %90  ve üstünü bile görme ihtimalimiz olduğunu bir çok yazımızda vurgulamıştık. bkz: Neden Altcoinlere değil Bitcoin’e yatırım yapmalısınız?

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0