Home Kripto para Haber Borsa Haber Binance, Bitcoin bazlı kripto para çıkarıyor

Binance, Bitcoin bazlı kripto para çıkarıyor

Binance, Bitcoin bazlı kripto para çıkarıyor

0
“sportsbet”

Binance, Bitcoin bazlı kripto para çıkarmaya hazırlanıyor. 2019’un çılgın çocuğu ChangPeng Zhao şapkasından çıkardıkları ile kripto severleri şaşırtmaya devam ediyor.


Binance, Bitcoin Bazlı Kripto Para Çıkarıyor

Binance CEO’su CZ masif bir para hareketi yapacağını ve sektörün kuşkuya kapılmaması gerektiğini belirten bir açıklama yaptı. Zira sosyal medyada balina hareketlerini gözlem altına alan hesaplar var. Binance’dan büyük miktarda para çıkışı yaşanması akıllarda soru işaretlerine yol açabilirdi. ChangPeng Zhao’nun söylentilere mahal vermemek adına sorumlu bir davranış göstererek kamuoyunu erkenden haberdar etmesi takdire şayan.

Binance bahsi geçen transferde 9001 adet BTC’nin havalesini gerçekleştirdi. Yani 82 milyon dolarlık sermayeden bahsediyoruz. Bu sermaye Binance DEX üzerinde işlem görecek yeni bir tokenin karşılığını hazırlamak üzere harekete geçirildi. Yeni tokenin BTC üzerinden 1’e 1 oranında değerleneceğini belirtmek lazım.

Yeni tokenin adı Binance Bitcoin’i manasına BTCB olacak. Bu token Binance’ın merkeziyetsiz borsasında BTC alım-satım işlemlerini kolayca yapabilmek için yaratılacak.

“Kripto paralara eşdeğer kripto para oluşturma fikri birkaç açıdan son derece yararlı. Zira birçok büyük kripto para Binance DEX’de yani merkeziyetsiz borsada işlem görmeye müsait değil. Böylece onlara eşdeğer nitelikte kripto varlıklar üzerinden işlem yapılabilecek. Böylece Binance DEX üzerindeki işlem hacmi artacak ve sistem gerçek manada işlerlik kazanacak.”

Bu açıklamaların ardından günün ilerleyen saatlerinde beklenen balina uyarısı da geldi.

 

Binance firmasından alınan bilgilere göre Binance DEX üzerinde işlem görecek olan her bir BTCB’nin Bitcoin cinsinden karşılığı ellerinde olacak. Yani karşılığı olmayan bir varlığı piyasaya sunuyor değiller. Ayrıca rezerv adresler herkesin denetimine açık olacak. O cüzdanda yeterli miktarda BTC olduğunu şeffaf bir biçimde görebilecekler.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0