1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Tayland’ın en büyük bankasından Ripple kullanımı hakkında çelişkili ifadeler

Tayland’ın en büyük bankasından Ripple kullanımı hakkında çelişkili ifadeler

Tayland’ın en büyük bankasından Ripple kullanımı hakkında çelişkili ifadeler
0

Tayland’ın en büyük bankasından Ripple kullanımı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Daha önce XRP kullanmaya hazırlandığını açıklayan banka, bu kez çelişkili ifadeler kullandı.

Tayland’ın en büyük bankasından Ripple XRP kullanımı ile ilgili geri adım!

Tayland’ın en büyük ticaret bankası olan Siam Ticaret Bankası (SCB), yakın zamanda XRP’yi kullanacağı ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamayı geri çekti ve şimdilik XRP’yi kullanma planlarının olmadığını ifade etti.

Bankanın resmi hesabından paylaşılan ve sonradan silinen bu tweetde, çok yakında XRP ile ilgili bir duyuru yapılacağı açıklanmıştı. Hatta banka, kullanıcıların yeni güncellemeleri takip etmek için sosyal medya hesabını takip etmelerini bile istemişti.

(bknz: Bankaların Ripple tercihi kendi tokenini oluşturmaktan daha ekonomik)

Twitter üzerinden yeni bir paylaşım yapan SCB, daha önceki tweette yer alan haberle ilgili üzgün olduğunu ve şu anda XRP’yi kullanmayı planlamadığını belirtti. Tayland’ın en büyük bankasından Ripple XRP kullanımı ile ilgili geri adım geldi. Ancak SCB’nin, blockchain temelli birkaç ortaklık girişiminde bulunduğu biliniyor.

(bknz: Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı)

SCB’den blockchain temelli ortaklık girişimleri

Örneğin bu yılın başlarında, SCB sınır ötesi şirketler arası ödemelerde blockchain teknolojisini kullanmak için başarılı bir şekilde sonuçlanan bir girişimde bulundu. Tayland’a ait bir devlet kurumu olan petrol şirketi PTT Exploration ve Product Public Company ile ortaklık kurdu.

Ayrıca SCB’nin, RippleNet ödeme ağının bir parçası olduğu ve finansal kuruluşların ağda bulunan diğer kişiler adına ödemeleri yapmasına olanak sağlayan çoklu sekme özelliğini ilk kullanan şirketlerden biri olduğu biliniyor.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) geçtiğimiz yılın sonlarında ICO’lar ile ilgili bir uyarı yayınladığı ve ülkenin merkez bankasının kendi kripto para birimini çıkarmaya hazırlandığıda söylentiler arasında yer alıyor.

(bknz: Tone Vays: Ripple PayPal ile kıyaslanmalı Bitcoin ile değil)

Yazımız yayına hazırlanırken XRP, % 2.55 düşüşle 0.408 $ seviyesinde işlem görüyor. Tayland’ın en büyük bankasından Ripple (XRP) kullanımı ile ilgili yapılan en son açıklamanın, XRP piyasasını etkileyip etkilemediği henüz net değil, çünkü şu sıralar kripto para piyasasında genel olarak düşüşler görülüyor.

Ayrıca bknz:

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X